Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …


Psychologická poradna – ostatní jinde neuvedené otázky 

V oblasti vztahů se nevyplatí riskovat špatné rozhodnutí. Jeho následky ponesete celý život a trápení pak nemá konce. Do špatného vztahu pak přijdou i vaše děti a ponesou následky vašeho rozhodnutí.

Pokud potřebujete odpověď na své otázky, tak máte tyto možnosti:

1. Podívejte se na naše případové studie.
2. Využijte našich jednorázových konzultací s odborníky.
3. Podívejte se na DVD Aleše Kaliny: Jak utvářet vztah podle svých představ
4. Prohlédněte si otázky a odpovědi níže uvedené.
5. Máte dojem, že váš vztah pomalu uhasíná a nemá takovou jiskru jako dříve? Vyzkoušejte osvědčené romantické tipy, které vám přinášejí naše e-knihy 101 romantických nápadů a Romantické přání.

Vaše dotazy (po kliknutí na otázku se zobrazí odpověď) :

Otázka: Můj žárlivý partner se mi rozbrečel, co mám dělat?

Váš přítel je na vás hodně závislý, což se během vztahu projevovalo žárlivostí. Vždy, když je jeden z partnerů slabší v důvěře v toho druhého nebo trpí nízkým sebevědomím, tak má strach, že jeho vztah nebude opětován což vyúsťuje v pocity žárlivosti, která není nic jiného než převtělený strach. Ve vztahu jste zřejmě vy ta, kdo celou věc drží a on se bojí. Pokud se někdo ve vztahu rozbrečí nebo používá jiné manipulativní techniky a nátlaky, je to již poslední fáze projevu skutečné osobnosti. Viděla jste jej přesně takového, jaký je sám před sebou. Partneři mohou před sebou brečet, ale vždy záleží, zda jde o vzájemné odhalování a poznávání, či o projev manipulace a přinucování. Píšete, že přítel měl kruté dětství, což se vždy na dětech podepíše ve formě emočních vzorců, které se mu pak v životě budou dále potvrzovat. V tomto případě berte jeho žárlivé jednání pouze jako projev strachu o vás. Bojí se, že bude sám, opovržen a opuštěn. Kdykoliv přijdete pozdě i jakákoliv neinformovanost jej přivede do strachu a vyčítání. Vše se dá v životě napravit, pokud člověk chce. Pokud vám vztah stojí za to, a on bude chtít na sobě pracovat, což znamená hlavně popsat a odstranit emoční rovnice z dětství, může být pro vás dobrým partnerem.


Otázka: Zažila jsem velké zklamání v lásce, pak přišla nějaká naděje na nový vztah, pak zase zklamání… potřebuji jistotu, kterou nemám.

hledat a najít si životního partnera je základní potřebou člověka a není ji možno ignorovat. Mnozí se snaží se obedňovat proti dalším vztahovým bolestem, ale stejně uvnitř sebe prožívají bolest. Láska chce prostě ven a její dušení ubírá sílu. Kdyby dnes bylo hledání partnera jednoduché, nebylo by tolik rozchodů a rozvodů. Najít toho pravého je totiž umění a musíme se mu naučit. Abyste mohla najít toho správného, se kterým vám bude dobře, musíte nejprve zapracovat sama na sobě. Vaši minulí partneři totiž odráželi vaše vnitřní postoje. Vztahy jsou jako magnety. Přitahujeme si k sobě lidi dle svých emočních vzorců. Podívejte se na své minulé vztahy a popište si, co jste v nich emočně prožívala, a dostanete náhled, jaké vzorce máte. Pokud je nepřepíšete, tak budete dále ze strachu z bolesti rezignovat v bednění nebo upadat do stejných vztahů jako v minulosti. Jak analyzovat minulé vztahy naleznete v knize Jak najít toho pravého.


Otázka: Když jsem byla malá, zneužíval mě vlastní děda. Stále se nemohu zbavit vzpomínek a nejsem schopna prožívat normální vztahy.

Zneužívání v dětství má závažné následky v životě jedince. Vezměte v potaz, že každý den produkujeme 70.000 myšlenek, z toho ale 65.500 v podvědomí. Jediné, jak je můžeme poznat, je emoce, kterou cítíme. Není tedy možné, abychom na naše zážitky z dětství zapomněli, jen je máme uložené v nevědomé části naší hlavy. Vysoce emoční zážitky z dětství nám tedy mohou způsobovat nepříjemné pocity i dnes, jen si je nedokážeme vysvětlit. Pouze se cítíme podrážděně, smutně apod. Kromě toho, je velice důležité, jak v období dětství vnímáme pocit lásky, přijetí a důležitosti. Během dětských let se nám utvářejí tzv. emoční vzorce, které mají zásadní vliv na náš život. Více o nich zde:. Díky zkušenosti se zneužíváním můžete mít v hlavě zapsány vzorce typu: „Muži mě jen využívají“ nebo „Nejsem hodna lásky“ apod. Emoční vzorce mají tendenci se projevovat ve vašem životě nastavenou formou chování a zpravidla lidem velice znepříjemňují partnerské soužití, sexuální prožitky, vnímání štěstí apod. Pokud se tedy chcete cítit dobře, zadupávání myšlenek nestačí. Je nutné nalézt všechny emoční vzorce a ty otočit ve váš prospěch. Musíte nalézt kořeny vašich nepříjemných myšlenek. Z mé zkušenosti je to práce na tři až šest měsíců, po půl roce se zpravidla vaše myšlení zcela změní. Podívejte se případně na www.mamdepku.cz.


Otázka: Rád bych se zeptal, jak mám reagovat na to, že manželka pravidelně odchází za zábavou a domů přichází až ráno, kdy jsem už v práci. Když jsem se jí ptal, jestli si myslí, že je to normální, tak mi odpověděla – a co tady budu dělat. Já, pokud s ní chci někam jít tak mne srovnává s její kámoškou, že její manžel s ní taky nikam nechodí…

Dobrý den, Vaše otázka bohužel nedorazila celá, ale i tak se Vám pokusím odpovědět. Zdá se, že Vaše manželka přestává mít zájem o to, budovat Váš společný vztah. To, že manžel její kamarádky nikam nechodí, není důvod k tomu, abyste nemohl chodit se svou ženou Vy. Doporučovala bych Vám, abyste si s manželkou promluvil o skutečných důvodech, které ji ženou pravidelně ven – má pocit, že jí ujíždí vlak a nestihla si dostatečně užít? Máte nějaké problémy, kvůli kterým s Vámi nechce zůstávat večer doma? Má pocit, že se jí dostatečně nevěnujete? Nechce se věnovat ona vám? Každopádně je na čase utvořit váš vztah tak, abyste v něm oba byli spokojení. Zamyslet se, zda vám váš vztah stojí za námahu a chcete na něm pracovat, nebo ne. Snažit se o to musí oba dva a Vaše manželka by si to měla také uvědomit. Hledáte-li nějaké tipy na budování lepšího partnerského vztahu, doporučovala bych Vám knihu 101 romantických nápadů. Srdečně zdraví Hanka Janoušková


Nenašli jste odpověď na váš konkrétní dotaz? Nechte si zpracovat odborný posudek kouče

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss