Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Vytvořte si s partnerem podzimní pohodu

napsala: Lenka Černá

Mnoho z nás využívá letního počasí i pro společný čas s partnerem a mnohdy jsme právě v létě více spolu, než v jiném ročním období.

Co si ale takhle vytvořit podzimní pohodu s partnerem a vylepšovat náš vztah i v měsících, kdy není počasí zrovna nejlepší? Přináším vám praktické tipy, jak si vytvořit pohodu s partnerem i na podzim.

Tip č. 1 – Procházky s příjemnou tečkou

I když se vám do toho marastu nechce, procházka přírodou vám dodá novou energii, nastaví psychiku na lepší mód a také pro vás společně může být časem, kdy si spolu popovídáte více než u televize. Zkuste si vaše procházky dát pravidelně do kalendáře a vždycky vyražte. Na jejím závěru si vždy dejte dobrý čaj nebo poseďte u oběda, zakončujte ji příjemným zážitkem. Vytváříte tak ve vztahu magické momenty, které jsou pro něj důležité.

 

Tip č. 2 – Večerní předčítání

Místo toho, abyste koukali po večerech na televizi, si zkuste předčítat oblíbenou knihu. Střídejte se každý den, jednou čtete vy, jednou váš partner. Vzájemné předčítání může být hezkým okamžikem, na který budete v létě rádi vzpomínat. Kromě toho, čtení nahlas vám pomůže s vyjadřováním pocitů a vylepší vám tak komunikační dovednosti.

 

Tip č. 3 – Zaveďte si knihu přání a stížností

Stejně tak, jako si můžete postěžovat a pochválit v hotelu, i ve vztahu můžete založit onu "Knihu přání a stížností". Někdy můžete mít problém vyslovit, co byste si například přáli v oblasti sexuálních radovánek, anebo neumíte partnerovi vyjádřit vděk. Knihu si položte ke dveřím nebo do ložnice a dávejte si do ní vzkazy. Když jej druhé přečte a odškrtne. Zůstane na něm, co s přáním či stížností udělá :-)

Tip č. 4 – Zaveďte rodinnou radu

Když nejste jen dva a máte děti, je dobré svolávat pravidelnou rodinnou radu. Tu byste měli mít pravidelně, a během si můžete říci, co chcete dělat o víkendu, co vás na druhém štve a sestavovat domácí dohody. Rodinná rada je skvělá pro plánování společných aktivit, kdy můžete jeden den v týdnu trávit jen podle jednoho člena rodiny. Ten ho sám pro ostatní i sebe sestaví a bude průvodcem po celý den.

 

Tip č. 5 – Dělejte to, co jste v létě flákali

Máte nevyřešený společný rozpočet a stále čeká na dokončení? Nemáte utříděné fotografie, uklizený dům? Jakákoliv společná aktivita, kterou jste odkládali v létě, má nyní svůj čas! A když je to aktivita, která vás zrovna nebaví, zkuste si ji nějak zpestřit. Ukončujte ji příjemným posezením, sladkou tečkou nebo odměnou ve formě společné koupele, sauny, masáže… Prostě čímkoliv, co vám jako partnerům, udělá dobře!

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Hledáte řešení pro váš problém? Vyzkoušejte si koučink na vlastní kůži. Již během jednoho sezení s koučem můžete získat náčrt řešení. Seznam mých koučů naleznete zde…. Seznam startovacích koučinkových programů naleznete zde…

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss