Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Hypotéka pečetí vztah

napsal: Aleš Kalina

Dnes jsem prohodil pár slov s jednou mladou servírkou a po chvilce jsem si dovolil do ní  malinko rýpnout: „Tak co, jak se vám vede ve vztahu?“ odpověděla: „Ale jo, dobře, máme hypotéku a nový byt, tak i kdyby něco neklapalo, už to musíme vydržet (úsměv). Ten můj má firmu a daří se mu a já dobrou práci, tak už se s životem nějak popereme.“

„Opravdu?“, odvětil jsem, a co když vám ten vztah přestane fungovat? Co když zjistíte, že by byl někdo lepší?“ „Tak to budeme muset nějak skousnout, cesta zpět již neexistuje“, dozvěděl jsem se s hutnou dávkou přesvědčení.

Po rozhovoru jsem se mírně orosil a popřál mladé dvojici mnoho štěstí. Stále mi však nebylo jasné, kde berou takovou jistotu, že jim jejich vztah vydrží, aniž by si prověřili svoji kompatibilitu, jsou ochotni se zavázat finančním břemenem na 20 let a vsadit střechu nad hlavou, že se nikdy nerozejdou a že jim vše bude fungovat podle jejich představ. Vcelku odvážný krok v době, kdy statistiky ukazují, že se 52% dvojic oddaných ve svatební síni, sejde u rozvodového právníka. Jejich velká láska se rozplynula, přestala existovat!

Každý vztah totiž musí být prověřen nejen dobou, ale i praktickými metodami. I když se nám zdá, že láska samotná je již dostačujícím důkazem (máme se přece rádi, tak co nám brání), ukazuje se, že toto zdání může být zavádějící. Mladí tvrdí, že jim jejich láska stačí, ti starší si přejí, aby se mohli vrátit o 20 let a partnera si řádně prověřit.

Pokud během života poznáme, že jsme s partnerem nekompatibilní, či nám sexuální barometr ukazuje hodnoty pod 7.5, máme co dělat, abychom po zbytek života zůstali věrní a měli chuť se svým kdysi milovaným trávit svůj volný čas. Mnoha lidem se pak stane, že buď oni objeví někoho lepšího, či jim druhá strana oznámí, že jsou již druzí a rozkol vztahu je neodvratný.

Lidé, nepoučení jak budovat správný a dlouhodobý vztah, si myslí, že existence lásky je již důkazem schopnosti vztahu existovat navěky. A není divu. Veškeré naše chování je formováno našimi vychovateli a jejich chování zase jejich vychovateli a jejich chování opět jejich vychovateli. A pokud jednotlivé zděděné principy chování seskupíme, dostaneme rodovou příručku k výběru partnera. Pokud v ní zalistujeme, zjistíme, že rozhodující vliv měla církev a majetek rodů.

Církev skoro 2000 let učila: „Máte se rádi, tak se vezměte“, ale když vztah nefungoval, rozvod zakazovala pod hrozbou uvržení do pekla. Nikdy však neposkytla mladým účinné metody, jak si partnera vybrat a vztah prověřit. Díky dlouholeté slepě přejímané ideologii dnes 93% vztahů neodpovídá představám partnerů a rozvody plní soudní síně.

Vztahy budou ještě muset projít revolucí. Co nefunguje, bude se muset zlepšovat. Když nefunguje motor auta, auto nejede. Když nefunguje vztah, jeho účastníci se trápí i několik desítek let. Budeme se muset naučit, jak své vztahy správně sestavovat a jak připravit hezký domov pro nové generace. Neznalostí vztahových pravidel se řítíme do pekel a ještě si přitom myslíme, že děláme dobře.

Všichni mladí, co si na sebe vzali hypotéky, mají můj obdiv. Zavázali se na 20 let, že budou schopni splácet, a stihli natolik poznat svého partnera, že se s ním rozhodli uzavřít finanční závazek a vsadit střechu nad hlavou.

Objednejte si nové CD Aleše Kaliny „7 kroků k získání bohatství“

Objednejte si nové praktické CD Aleše Kaliny o Emočních rovnicích
Objednejte si DVD: Jak utvářet vztah podle svých představ

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss