Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Jak poznat, že vám ten druhý stojí za to?

Mnoho našich klientů a posluchačů se nachází na rozcestí, zda partner, kterého v současné době mají, jim stojí za to. Díky špatné komunikaci a nevratným chybám se jejich vztah dostal do „mrtvého bodu“. S daným partnerem žijí dlouhou dobu, ale vztah je již nenaplňuje jako dříve. Nebo prožili nevěru a neví, zda jsou schopni ji překonat a začít si navzájem věřit. Pod tíhou stereotypu si však nedokážou představit, že budou žít jeden bez druhého.

Každému, kdo chce na obnově vztahu pracovat, doporučujeme, aby se nejprve rozhodl, zda mu partner stojí za to. Zda má doopravdy sílu s druhou polovičkou začít znovu, vyříkat si všechny nepříjemné zkušenosti a nastavit nový systém partnerského fungování. Toto rozhodnutí je velice důležité a stojí na něm celá nová stavba vašeho vztahu. Pokud bude stát na vrtkavém základu, celá se zhroutí. Oba dva musí být na 100% přesvědčení, že jim ten druhý stojí za to. Jak ale nepodlehnout obavám ze samoty a s jasnou myslí se rozhodnout?

Oddělujte mozek a to, co vlastně chcete

Mnozí z nás jsme byli v dětství a dospívání zatlačováni někam, kam sami nechceme. Pod nátlakem našich rodičů a okolí jsme vyrostli v někoho, kdo je spíše jejich obrazem než nás samotných. Uvědomit si, kdo vlastně jsem a co doopravdy chci, je zde klíčové. Představte si, že máte právě nyní neomezené možnosti a ve vašem rozhodnutí vás všichni kolem kladně podporují. Prostě děláte to co ve svém vnitřku skutečně cítíte a nikdo vás za vaše činny nesoudí. Jak budete jednat?

Odjeďte si vyzkoušet samotu

Mnozí se odloučení od dlouholetého partnera bojí. Zajímavý je fakt, že v momentě, kdy skutečně osiří, zažívají úlevu a radost. Odjeďte od své rodiny a partnera někam do přírody nebo na týden k moři. Sami pocítíte, zda se na partnera těšíte, nebo zažíváte úlevu. Zda vám schází vaše debaty, nebo se radujete, že konečně neslyšíte jeho nejapné poznámky. Zda vám schází fyzická přítomnost vaší druhé polovičky, či nikoliv.

Zhodnoťte všechna rizika

Pokud chcete začít s obnovou vašeho rozpadajícího se vztahu, počítejte se dřinou. Nemyslete si, že tedy uděláte tlustou čáru a „ono to nějak dopadne“. Pokud se chcete s vaším partnerem znovu cítit dobře, musíte na tom zapracovat. Počítejte s tím, že uslyšíte od toho druhého nepříjemné skutečnosti, budete se muset ovládat a nezačít znovu a znovu vyčítat minulost. Všechny zatlačené myšlenky a nedořešené spory, které jste po léta zakopávali pod postel, prostě musí vyjít ven.

Udělejte si seznam dobrého a špatného

Co na svém partnerovi máte rádi a co vás naopak irituje? V čem si ho ceníte a v čem ho nenávidíte? Sepište si takový seznam a sami zhodnoťte, kolik je pro a proti. Zároveň si uvědomte, co je ve vašem životě prioritní, a podívejte se, zda zrovna  tato priorita není ve sloupečku záporů vašeho partnera. Pokud to tak je, šance na záchranu vašeho vztahu je mizivá.

Podívejte se na něj ze všech stran

Využijte všech dostupných metod a materiálů k otestování vašeho partnera. Na našem webu si zdarma můžete stáhnout 4 metody pro výběr životního partnera nebo si objednejte naši knihu 30 partnerských testů. Zeptejte se vašich přátel a rodiny, jak partnera vnímají, udělejte si retrospekci vašeho vztahu (můžete využít křivky nálady).

 

Na závěr musím dodat, že většina vztahů se i přes snahu jednoho rozpadá nebo zůstává nadále nefunkční. Je to díky tomu, že si jeho partner nebo on sám dobře nepromysleli svoji volbu. Neuvědomili si nástrahy a náročnost znovubudování partnerského vztahu. Mnozí z nás zde zůstávají jen proto, že nenajdou sílu svůj život změnit. Pod tíhou stereotypu a vlivu okolí žijí s partnerem, který jim nestojí za to. Se kterým nevytvářejí pevné pouto, omezí se jen na běžnou komunikaci a těší se, až budou zase mezi svými na golfu, v práci, u milence nebo hospodě.

Další články v sekci Přemýšlím o rozchodu

Přečtěte si také:
30 partnerských testů

Objednejte si nové DVD Aleše Kaliny- „Jak utvářet vztah podle svých představ“
Objednejte si nové motivační CD Aleše Kaliny- „I ty se můžeš cítit dobře“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss