Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Jste finančně nemocní?

Peníze jsou jako krev. Pokud vám kolují a máte jich dostatek, můžete žít. Při nedostatku skomíráte. Díky špatné výchově a nedostatečné finanční inteligenci má většina z nás zcela nezdravé názory. Jen malá hrstka z populace vlastní bohatství, má reziduální příjmy a těší se z plného účtu. Finanční situace většiny lidí však není způsobena ani osudem, štěstím nebo inteligencí (znáte jistě mnoho bohatých malomyslníků). Je způsobena názory, které na finance máme. Podívejte se na nejčastější tvrzení, která stoprocentně vaši peněženku nenaplní:

Pro korunky se musí pracovat

Názor, že pro peníze se musí dřít do úmoru, je nejčastějším omylem mnohých z nás. Pokud však tento výrok máte nastavený ve své hlavě jako pravdivý, nikdy se k finanční nezávislosti bez práce nedostanete. Někteří jedinci přece žijí z pronájmu bytů, domů, vydělávají, i když nemusejí nic dělat. Prostě i když leží na pláži a flákají se, peníze jim přibývají.

Mluvit o penězích je špatné

Mluvili jste s rodiči o penězích při nedělním obědě, nebo byly peníze tabu? Někteří z nás mají u mluvení o financích tak nepříjemné pocity, že se bojí o nich vůbec zmínit. Natož si pak říci o vyšší plat, odměnu za práci či příspěvek na bydlení od partnera, že?

Bohatí lidé jsou zlí

Všimli jste si, že v našem státě je bohatý člověk okamžitě zařazen do skupiny zlodějů, podvodníků nebo zloduchů? Existují přece i ti, kteří si peníze vydělávají poctivou prací a mají jich dostatek. Bohatí lidé jsou odsuzování chudými jen proto, že druhá skupina si neumí peníze vydělat. V každém případě tato pravda ve vaší hlavě nezpůsobí nic jiného, než jen kritiku bohatých, přitom však vy budete mít kapsu prázdnou.

Sny si nemohu vydělat

Mnozí z nás sedí v zaměstnání, které nenávidí. Každé ráno vstávají s nepříjemnými pocity jen proto, aby zaplatili nájem, jídlo, koupili si pár nicotností a s prázdným kontem odešli do důchodu. (Průměrný Američan má například našetřeno 2000 USD za celý život!) Přitom jejich talent a sny jsou úplně někde jinde. Rozený bavič dělá finance, výborný kuchař prodává telefony a nadaná zpěvačka asistuje. Tito lidé si myslí, že jejich sny a touhy nemohou vydělat na jejich živobytí. Přitom tam, kde je talent a zábava, je i nejvíce peněz!

Peněz bude vždycky málo

Boj s nedostatkem či strach, že peníze ubudou. Pravděpodobně jste byli vychováváni v rodině s nižším příjmem. Neustále máte pocit, že peněz máte málo. Upozorňuji, že jsem tento strach zažila i u lidí, kteří mají na kontě osmimístné částky. Strašné je, že si tito lidé ani peníze neužijí. Věčný strach je do utrácení nepustí.

Uvědomte si, že vaše finanční situace je závislá na jedné jediné skutečnosti. A to je vaše finanční nastavení dané výchovou. Bohatí mají bohaté děti a chudí zase ty chudé. Pokud chcete zjistit, jak jste finančně nastavení, a změnit své negativní emoční rovnice ve správné, přemýšlejte, co jste jako malí slyšeli a viděli o financích.

Pokud si sami nebudete vědět rady, můžeme vám pomoci takzvaným finančním scanem vašeho finančního nastavení. Během jednoho sezení ho s vámi odhalíme, určíme všechny emoční rovnice týkající se vašeho finančního smýšlení a obrátíme je s vámi ve váš prospěch. Pokud budete mít o finanční scan zájem, podívejte se na naše konzultace a sjednejte si osobní schůzku.

Objednejte si nové CD Aleše Kaliny „7 kroků k získání bohatství“

Přečtěte si také:
Kam se podělo mých 10.000.000?

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss