Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Letní vztahové investování

napsala: Lenka Černá

Mám ráda přísloví, které říká: "Vztah je jako dům, pokud o něj nepečuji, jednoho dne se rozpadne". Většina mých klientů, kteří za mnou přicházejí řešit vztahovou krizi, potvrzuje, že na pohodu ve vztahu nějak nebyl čas a práce, kariéra, děti a rodina byli přednější. "Prostě jsme vedle sebe byli a nijak si sebe vlastně nevšímali" , řekla jedna moje klientka. Vždy mě samotnou zabolí, když vidím následky nedostatečné péče o vztah. Ti dva na začátku byli dobrá dvojka, avšak díky nedostatečné komunikaci, nízké vztahové inteligenci a toleranci nepříjemných myšlenek se stal jejich vztah prakticky neopravitelný. Pokud jste dnes na začátku vztahu, nedopusťte, aby se vám něco takového stalo a začněte o váš vztah pečovat. Léto je pro to ideální období, tak začněte hned teď.

Vymyslete nové společné aktivity

Dnešní doba přímo láká k neustálému zkoušení nových aktivit. Je toho tolik, co můžete ve dvojce vyzkoušet, v létě dvojnásob. Co takhle vyzkoušet jízdu na koni, na kole, proletět se balónem? Vzpomeňte si, co jste chtěli prožít, když jste byli děti, co to bylo? Splňte si vaše sny a ještě lépe, splňte sen i vašeho drahého, drahé. Nová společná aktivita opráší pohodu ve vztahu a kromě toho můžete v takové činnosti zůstat i po létě, nemyslíte?

Zažijte romantické chvíle jako před lety

Já osobně tvrdím, že romantika je pouze pro ty, kterým vztah funguje. Jinak se z předstírané romantiky stává noční můra. Nucená romantika jen umocní vše, co vám ve vztahu nefunguje. Takže, pokud vám to pořád funguje, co takhle si zajet na romantický víkend na zámek, zajet si do Benátek, povečeřet u svíček nebo u zapadajícího slunce? Postačí pořádný piknik v parku, abyste zažili romantiku, na kterou přes rok nemáte čas, nemyslíte?

Vařte společně

Jak říkával můj dědeček, výborný kuchař: Láska prochází žaludkem a když není co na pekáči, ani ta láska není :-) Vy si vezměte k srdci jen tu první část, prozatím, o té druhé se můžeme pobavit v sekci "Peníze". Vaření rozhodně patří do aktivit, při které můžete zažít s partnerem spoustu legrace. V létě totiž můžete například zavařovat, péct jednoduché koláče anebo společně grilovat, pozvat na hostinu přátele. Kupte si s partnerem nějakou jednoduchou kuchařku a zkuste něco společně uvařit. A pokud máte děti, jen je do vaření zapojte, uvidíte, kolik legrace si užijete (ten nepořádek vám nesmí zkazit náladu!).

Jeďte za nosem

Tento tip je pouze pro ty z vás, kteří jsou si tím druhým skutečně jistí. Myslím, že při cestování za nosem, pouze se stanem a spacákem, poznáte, zda k sobě skutečně patříte. U přátel rozhodně poznáte, co jsou zač. Když vám začne pršet při stavění stanu, zabloudíte, zavřou vám potraviny a nemáte co jíst… Každý z nás se v nouzi nějak chová. Pokud se však již nějaký pátek znáte, můžete zažít obrovské dobrodružství, které váš vztah jen posílí. Také vám zůstanou magické okamžiky, na které nezapomenete.

Existuje nespočet možností, jak si udělat s tím druhým dobře. Stejně tak existuje mnoho možností, jak si udělat dobře o samotě. Co je však nejdůležitější? Pro mě to byl vždy fakt, zda vedle mě stojí člověk, kterého skutečně miluji a stojí mi za to. Poté je mi vcelku jedno, jestli s ním prosedím celé léto na balkoně nebo zda s ním objevím celou Evropu. To důležité je, zda se s ním cítím v pohodě.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss