Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Nepřehlédněte lásku jen kvůli svým předsudkům

napsal:kolektiv Mindsoft, s.r.o.

  Jestli nám něco skutečně komplikuje život – a lásku obzvlášť – pak je to naše hlava, respektive podivné představy, které jsme do ní za dobu svého života stihli nastřádat. Snažíme se najít toho pravého a představujeme si, že to na světě může být jen jedna jediná osoba. Chceme potkat lásku s velkým L a domníváme se, že ji poznáme na první pohled. Zažíváme sexuální přitažlivost a věříme, že se jedná o romantický vztah. I ve své dospělosti jsme prostě poněkud naivní.

  Výběr vhodného partnera je přitom klíčovou záležitostí pro náš život. Hledáme přece člověka, se kterým bychom rádi strávili převážnou část svého života, se kterým bychom chtěli vychovat své děti a se kterým bychom rádi ruku v ruce zestárli. Není pochyb o tom, že každý z nás někoho takového najít může, je ale potřeba dát si záležet na způsobu výběru partnera a řídit se trochu hlubšími kritérii, než je tělesná výška a barva očí. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jaké předsudky o nalezení „toho pravého“ máme a jak nám mohou zkomplikovat život.

Věříme v lásku na první pohled

  Pravděpodobně jste, stejně jako já, viděli mnoho a mnoho pohádek a také velkou spoustu romantických příběhů a filmů v televizi. Za všechny bych jmenovala třeba film „Samotář v Seattlu“, kde láska dvě dotyčné osoby zasáhla jako blesk z čistého nebe. V případě hlavní hrdinky to sice nebyla láska na první pohled, ale na první poslech, hlavní hrdina nám ovšem náš předsudek přiživil naprosto dokonale. Jen co ji spatřil, pocítil, co ještě nikdy necítil. A to je přesně ono. Čekáme, že až potkáme toho pravého, stane se něco zvláštního, že námi projede nějaký silný impuls, který nám dá jasně najevo, že to je on a nikdo jiný.

  Stát se to samozřejmě může. Jsou spokojení partneři, kteří tvrdí, že se do sebe zahleděli na první pohled. Musíme vzít nicméně v úvahu, že ti dva v sobě postupně našli i další kvality, které jejich vztah upevnily. Okamžitá chemie je totiž prostě jen okamžitá chemie a časem vyčpí. Problém nastává zejména tehdy, když tomuto prvnímu silnému impulzu dáváme přílišnou váhu a odmítáme brát v úvahu další součásti vztahu. Zásadní chyby partnera omlouváme a odmítáme vidět jen proto, že ten prvotní pocit byl TAK moc silný.

  Existuje spousta lidí, kteří podlehli lásce na první pohled, a později byli nuceni bolestivě vystřízlivět. Zaměnili totiž skutečný vztah za pouhou tělesnou touhu, nebo se nechali unést tím, co daný člověk dělá, jak vypadá, kolik vydělává nebo čeho v životě dosáhl. Stalo se jim, že na daného člověka nemohli přestat myslet ne proto, že to byl skutečně vhodný partner, ale proto, že je prostě vzrušoval.     

  Takže, až se bláznivě zamilujete na první pohled a budete skálopevně přesvědčeni, že nikoho jiného na světě nechcete a že tohle je váš osudový vztah, udělejte si malý testík. Jednoduše si vezměte papír a napište si, čím vás váš protějšek nejvíce přitahuje. Máte tam věty typu „Má vypracované tělo“, „Je majitelem úspěšné společnosti“, „Vzrušuje mě, když se mě dotýká“? Vážně si myslíte, že to pro úspěšný vztah stačí? Až se na vašem seznamu objeví něco jako: „Dokáže mi naslouchat“, „Máme společné zájmy, o kterých se dokážeme hodiny bavit“, „Můžu se na něj spolehnout“, potom jste teprve narazili na skutečnou perlu.

  Prosím vás, nenechte se strhnout předsudkem, že toho pravého poznáte okamžitě. Okamžitě budete tak maximálně okouzlení, skutečná láska a skutečný vztah si žádá svůj čas.

Je na světě opravdu jen jeden jediný?

  To, že je na světě naše dokonalá druhá polovička, jediný člověk, se kterým můžeme být navěky šťastni, je další nešťastný nesmysl, který okupuje hlavy tolika – jinak rozumným – lidem. Představují si někoho, kdo se k nim bude dokonale hodit, a jakmile se ve stávajícím vztahu vyskytnou sebemenší problémy, berou nohy na ramena a odcházejí hledat dalšího „pana Dokonalého“ nebo „slečnu Vysněnou“. Zbytečně si ztěžují život nesmyslnou představou, že existuje ideální druhá polovička, a nechávají si mezi prsty proplouvat vztahy, které by mohly být tak krásné. Už samotné slovo ideál by nám mělo napovědět, že se nejedná o nic z reálného světa. Ideál existuje jen v představách lidí a všechny věci i osoby, které na světě jsou, se těm ideálním jen nesměle blíží.

  Honba za ideálem vám může způsobit to, že nikdy nenaleznete nikoho, s kým byste byli ochotni sdílet společný život, že se budete neustále hnát za chimérou a že nikdy nebudete ve vztahu spokojení. Jestliže si představujete, že by váš vztah měl být bez konfliktů a bez povahových rozdílů, tak si pro jistotu nechejte udělat dokonalý klon sebe sama. Přitom vám ke spokojenosti stačí jen maličkost – zbavit se jediného předsudku.  

  Věřte, že skutečnou lásku můžete prožít k více než jednomu člověku. Ve skutečnosti existuje mnoho potenciálních partnerů, se kterými byste mohli být šťastni, a ta jedna jediná či jeden jediný chodí po světě v tisíci exemplářích. Jestli chcete být konečně spokojení, zapomeňte na předsudek o ideální druhé polovičce, vyčistěte si hlavu od této myšlenky a raději si uvědomte, že rozdílnosti a drobné konflikty vám dokáží přinést mnoho pozitivního. Možná zjistíte, že váš vysněný ideál vlastně nakonec není tím, s kým byste chtěli zestárnout.

           

Přečtěte si také:

Váš budoucí partner a dospělost

Najdu vůbec toho pravého partnera?

Nepodceňujte vliv Vánoc

Stáhněte si:

E-kniha „Praktický průvodce rozvodem“

E-kniha „Jak poznat toho pravého“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss