Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Proč jsou vztahy vlastně tak důležité?

Abychom se v našem životě cítili dobře, musíme pečovat o zdravé myšlenky ve čtyřech životních oblastech: ve vztazích, v práci, ve financích a ve zdraví. Když jsme začínali s projektem www.mujvztah.cz , mnozí se nás ptali: “ Proč začínáte právě s oblastí vztahů“? Pokud jste již byli na naší přednášce víte, že je tou nejdůležitější. Víte ale proč? Pojďme se podívat, jakým způsobem vztahy mohou ovlivnit náš život.

1. Dobrý partnerský vztah rozvíjí vaše schopnosti a talenty

Pokud žijete v kvalitním partnerském vztahu, se svým protějškem se můžete navzájem motivovat. Díky tomu, že je vaše komunikace otevřená, nebojíte se sdělovat své niterní touhy a přání. Váš partner vám také může pomáhat s dosahováním stanovených cílů a být vaší oporou v náročnějších životních situacích.

2. Dobrý partnerský vztah prospěje vaší peněžence

Pokud jsem schopen vydělat hodně peněz a nemám spokojený partnerský vztah, jak peníze využiji? Budu schopen s penězi rozumně zacházet a plánovat budoucnost? Nebo je budu bezhlavě utrácet za své zájmy, bujaré večírky a nicotnosti, protože mě trápí vnitřní neklid a nenaplnění? Pokud budete mít příjemný partnerský vztah, rádi budete s penězi rozumně nakládat. Kromě toho díky správnému partnerovi budete ve své práci výkonnější a spokojenější, a s tím samozřejmě souvisí vyšší finanční ohodnocení či růst vaší firmy.  

3. Dobrý partnerský vztah prospěje vašemu zdraví

Pokud se o svoje tělo nestaráte, vážíte si sami sebe? A pokud si sami sebe nevážíte, můžete mít příjemný partnerský vztah? Nemůžete. Mnoho z nás utlouká svojí nespokojenost v dobrém jídle, kouření nebo alkoholu. Pokud ale žiji se správným partnerem, určitě nechci skončit za pár let v nemocnici s nevyléčitelnou chorobou.. Raději se společně s partnerem budu starat o své zdraví.

4. Dobrý partnerský vztah prospěje i vašim dětem

Mnozí zůstávají v nefunkčním manželství právě kvůli dětem. Já tvrdím, že je to nejhorší, co mohou udělat. Pokud se děti od narození pohybuji v prostředí, které je nepřátelské, nevrlé a nefunkční, co pak vytvoří ve svém životě? Ano, stejně nefunkční vztah. Rodiče svým dětem, mnohdy nevědomky, vkládají do hlavy vysoce emoční informace, které mají zásadní vliv na jejich životy. Děti pak vyjdou z rodného hnízda a jen se diví, proč se jim v životě nevede a co v životě  jakoby samovolně vytvářejí.

Proč mít funkční partnerský vztah má mnohem více důvodů. Vždyť pro všechny je snadnější, když za provaz táhnou dva, nejenom jeden. Nejzásadnějším je pro mě osobně pocit vnitřní spokojenosti. Pokud se totiž cítím právě teď příjemně, vytvářím stejně příjemnou i budoucnost.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss