Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …


Psychologická poradna – rozchod  

V oblasti vztahů se nevyplatí riskovat špatné rozhodnutí. Jeho následky ponesete celý život a trápení pak nemá konce. Do špatného vztahu pak přijdou i vaše děti a ponesou následky vašeho rozhodnutí.

Pokud potřebujete odpověď na své otázky, tak máte tyto možnosti:

1. Podívejte se na naše případové studie.
2. Využijte našich jednorázových konzultací s odborníky.
3. Podívejte se na DVD Aleše Kaliny: Jak utvářet vztah podle svých představ
4. Přečtěte si e-knihu o rozchodu: Jak přežít rozchod
5. Prohlédněte si otázky a odpovědi níže uvedené:

Vaše dotazy (po kliknutí na otázku se zobrazí odpověď) :

Otázka: Mohl byste mi poradit jednoduchou „první pomoc“ po rozchodu s partnerem? Ukončila jsem půlroční vztah a velice těžce to prožívám.

Stejně tak jako každé zahájení nového vztahu je výzvou, tak i každý rozchod je uměním. Vždy to sebou nese mnoho emocí a to jak kladných tak záporných. Vztahová oblast je tou nejdůležitější v životě, protože pokud nefunguje, zasahuje i do ostatních oblastí života. Lidé své vztahy často stavějí se špatnými protějšky a pak se diví, že se jim hroutí celý život. Pokud jste ukončila vztah se svým partnerem, tak prožíváte mnoho emočních odchylek od normálu. Zdá se, že si nerozumíte, že vám mozek předává mnoho nejasných emocí a kdo se v tom má vyznat? Položte si tedy otázku: Stál vám ten partner za to, abyste mu dala celý svůj život? Pokud si jasně odpovíte, bude vám hned lépe. Rozhodnout se pro někoho, trávit s ním celý život, je opravdu velké rozhodnutí a my jej často děláme velmi opovážlivě a opomíjíme všechny důsledky, které naše rozhodnutí nese.


Otázka: Poraďte prosím, jak zapomenout na minulé nepříjemné zážitky, na slzy sebenenávisti, ponížení, jak rozehnat obrázky objevující se mi před očima? Budu ještě někdy schopná normálního soužití s mužem?

Všichni hledáme v životě pouze jednu věc a tou je vnitřní klid. Život nám ale někdy nadělí nepříjemné situace a zážitky, které nás poznamenají, a je pak náročnější se prodrat zpět k pohodě. Veškeré nepříjemné zážitky z minulosti se nemusejí projevovat později, ale pokud z nich v mozku vznikne emoční vzorec, budou se jeho projevy vyskytovat po celý život v různých situacích. Zapomínat na minulé zážitky ti nedoporučuji. Platí, že emoce pohřbené za živa nikdy neumřou. Naopak je dobré minulé zážitky popsat a odstranit jejich sílu. Nevím přesně, co myslíš pod pojmem „mít normální vztah s mužem“, ale pokud jsi zažila něco nepříjemného, tak ti mozek vytvořil ochrannou zeď v podobě různých emocí a odporu, abys podobnou věc nemusela prožívat znova.


Otázka: jsem 4 dny po bolestivém rozchodu s přítelem. Vím, že je to normální, ale nikdy se mi nestalo, že bych byla tak na dně, že bych chtěla skoncovat se životem. Předevčírem jsem spolikala prášky. Nic mě nebaví, jen se nudim, zvracim a nejim. Koupila jsem si prášky na nervy, ale celé dny je nemůžu jen brát a spát.

život s námi někdy pěkně zatočí. Rozchody jsou vysoce emotivní záležitosti a mozek nám posílá samé nepříjemné emoce. Je to poroto, že hlava dává najevo, že ztratila něco důležitého, co způsobovalo pozitivní emoce. Pokud jste se rozešla s přítelem a máte z toho pocit, že život za nic nestojí, potřeboval bych v tomto případě znát mnohem více. Rozchod vždy má zcela určité důvody, a pokud se neodstraní jejich příčina, budete podobné situace stále znova prožívat a přitahovat si je nevědomky do života. Zkuste se na to podívat jinak. Pokud jste se rozešli teď, je to lepší než za rok. Prostě vám ten vztah nestál dohromady za to. A je dobře, že to vyšlo najevo už nyní. Jinak by to vše byla jednostranná hra.


Otázka: Bude mi 18 let, s přítelkyní jsme skoro 2 roky. Včera mi napsala že potřebuje pauzu, že se nerozcházíme, ale že jsme spolu pořád a že jsme na sobě závislí. Tak jsme se domluvili, že týden se nebudeme vídat. Ale pak říkala, že neví jak dlouho, že možná dýl. Přiznávám, že jsme spolu pořád a jsme asi trochu závislí na sobě, ale tohle se mi zdá drastický ze dne na den spolu nebýt, když vím, že je ve škole a tak. Poraďtě prosím, co mám dělat, celý dny brečím, já už nevím.

Pokud přítelkyně potřebuje pauzu, tak mě zajímá proč. Láska nepotřebuje pauzu. Láska chce být žita. Láska je o závislosti a jejím budování. Pokud vás přítelkyně založila do šuplíku s tím, že chce pauzu, tak jí na vás něco nesedí, ale není si jista rozchodem. Moje doporučení je následující: Opět se sejděte a připravte si následující plán. Napište si, co se vám na ní nelíbí a to samé ať udělá ona. Položte si vzájemně otázku, zda vám vztah stojí za to pokračovat a rozvíjej jej. Pokud odpovědi budou ne, tak ho okamžitě ukončete. Pokud ano, tak si proberte napsané otázky. Je lepší znát pravdu, než být v nejistotě.


Otázka: Přítel se mi málo věnuje, vídáme se málo a mluví o rozchodu.

Dobrý den. Spíše mi řekněte, zda vám takový vztah vyhovuje. Myslíte, že nemáte nárok mít někoho, kdo je vám nablízku a nevyhrožuje vám odchodem? Pokud i přes tyto skutečnosti chcete ve vztahu setrvávat, přítelovi vše řekněte a snažte se s ním domluvit jak tedy budete fungovat. Vyčistěte si stůl a o všem si promluvte. Nemáte co ztratit, buď bude chtít a začne na vztahu pracovat, nebo vám stejně nestačí a vy můžete být šťastná v jiném vztahu. Hezký den, Lenka Černá


Otázka: Nemohu zapomenout na bývalého přítele, byl to pro mě idol.

Kouzelná formule neexistuje. Jediné, co pomáhá, je práce na vás samotné a také čas. Uvědomte si, proč jste se s partnerem rozešla a jaká negativa váš vztah měl. Pokud to byl takový idol, kde se stala chyba? Najděte si nový zájem a poznejte nové lidi. Zabavte vaší hlavu na maximum a soustřeďte se na přítomnost. Život v minulosti vám nic nedá. Hodně zdaru, Lenka Černá


Otázka: Měli jsme spokojený vztah a najednou chce partner odejít.

Pokud vaše manželství bylo tak spokojené a šťastné, jak je možné, že se najednou z ničeho nic rozpadlo? Pokud je svazek funkční, nechce z něj přece nikdo odejít. Pokud se váš vztah rozpadl, musel v něm být někdo nespokojený a pokud jste o tom vy nevěděla, váš manžel o své nespokojenosti prostě jen nehovořil. Zjistěte tedy příčinu jeho odchodu. Myslím, že nyní záleží na vašem partnerovi, zda je ochoten vztah obnovit či nikoliv. Dejte mu tedy čas na rozmyšlenou a poté se podle jeho rozhodnutí zachovejte.


Otázka: Přítel chce odcestovat na měsíc do zahraničí, ale já se bojím, že ho ztratím. Jsem na něm závislá a nechci aby se náš vztah rozpadl.

Odpověď: Dobrý den. Vztah by měl být o oboustranné svobodě a zároveň naprosté důvěře. Pokud píšete, že jste na vašem přítelovi závislá, nesvědčí to nic dobrého. Každý by měl mít primárně svůj vlastní svět srovnaný a neměl by být závislý na světě toho druhého. Riskujete těžký pád na zem v případě rozchodu. Pokud vám to oběma bude stát za to, vztah i přes jeho cesty vydrží a vy si najdete způsob, jak vztah udržet. Vy zapracujte hlavně na vlastním světě, mějte více vlastních aktivit, přátel apod. Hodně zdaru, Lenka ČernáNenašli jste odpověď na váš konkrétní dotaz? Nechte si zpracovat odborný posudek kouče

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss