Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Rozchod lze předpovědět


Vědci dnes již dokáží předpovědět, který manželský pár se pravděpodobně rozejde.

Vědci, kteří se zabývají partnerskými vztahy, dnes již dokáží nejen předpovědět, který manželský pár se pravděpodobně rozejde, ale dokážou sledováním manželské dynamiky předpovídat i přibližnou dobu rozchodu. Vyplývá to z výsledků 14 let trvajícího výzkumu financovaného americkým Národním ústavem duševního zdraví, jehož výsledky byly publikovány v Journal of Marriage and the Family.

Páry, které se rozejdou ve středním věku, jsou podle spoluautora studie Johna Gottmana z University of Washington charakteristické vzájemným odstupem, citovým „chladem“ a potlačováním emocí. „Tyto páry jsou odcizené a míjejí se. Jsou to lidé, které vidíte v restauraci, jak sedí u jednoho stolu, ale nemluví spolu. Jedná se o velmi pasivní a chladný vztah, tito lidé se na sebe nesmějí, nemilují se a nemají zájem jeden o druhého.“ Páry rozvádějící se ve středním věku mívají zpravidla rebelující dospívající děti, které často vytvářejí spojenectví s jedním z rodičů proti druhému. Jeden z partnerů také často prožívá tzv. krizi středního věku, kdy pociťuje životní prázdnotu.

Rozvod, který přichází dříve – během prvních sedmi let manželství – je podle Gottmana charakterizován „žhavým“ chováním, které má za následek rychlé vyhoření manželského svazku. Gottman sledoval během 25 let trvajícího projektu 650 manželských párů. Na základě výsledků nyní dokáže předpovědět, který pár zůstane pohromadě, s 91% spolehlivostí. Jeho metoda zahrnuje videozáznam manželské interakce v laboratoři, měření různých fyziologických parametrů (např. srdečního tepu obou partnerů), podrobné rozhovory apod.

Vyrovnejte se s rozchodem pomocí našeho koučinkového programu

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss