Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Umíte chytře pochválit vašeho muže?

napsala: Lenka Černá

Mezi námi, každá z nás žen určitě někdy řešila, že ten její chce pochválit a potřebuje slyšet, že je dobrý a šikovný. Někteří muži to dokonce chtějí slyšet pořád, i když se navenek tváří, že tomu tak není. Často si z chvály mužů my ženy děláme legraci, na druhou stranu, umíme vlastně toho druhého skutečně pochválit? A nyní nemyslím tak, že z něj děláme hloupého kluka, ale doopravdy tak, aby se s námi cítil dobře?

Ukážu vám pár taktik zdravého chválení, které se vám nebudou příčit a naopak vám pomůžou k tomu, aby se s vámi cítil ten druhý dobře.

Naučit se správně pochválit se vám navíc může hodit i v jiných vztazích, s dětmi, podřízenými nebo přáteli.

 

Muže chvalte ve správnou chvíli

Buďte citlivá a "plánovanou" chválu nestřílejte od boku. Měla by mezi vámi nastat příjemná situace, třeba moment, kdy mluví o své práci nebo o tom, co udělal a dokázal. Nechvalte vašeho muže z ničeho nic, vaše chvála musí být v kontextu vašeho rozhovoru. Co určitě nedělejte – nechvalte vašeho muže v moment, kdy jste na sebe naštvaní, on je nevrlý anebo prostě nepanuje dobrá nálada!

Naučte se rozvíjet rozhovor o jeho zájmech

Řekněte mi, s kým se cítíte při rozhovoru příjemně? S člověkem, který mluví jen o sobě anebo s někým, kdo vás poslouchá a vyptává se? Naučte se kouzelné slovíčko "Proč", díky kterému se vám změní vztahový život, věřte mi. Když vaše drahá polovička o něčem přemýšlí nahlas nebo o něčem vypráví, rozvíjejte jeho řeč tímhle slůvkem. Není lepší pochvala než povzbuzování v řeči.

 

Dejte mu najevo, že je to právě on, kdo je pro vás nejlepší

Většina mužů má tendenci ochraňovat vlastní "smečku", což je pro nás ženy příjemné, na druhou stranu k tomu muž potřebuje cítit, že je pro smečku důležitý. A ten pocit důležitosti, prvenství byste mu měla dávat občas najevo vy. Píšu občas, protože nemám ráda přílišně plánovanou chválu a také se každé dobré přejí. Chvála se musí dávkovat, to je všude stejné. Dejte tedy občas najevo vašemu muži, že je pro vás jedinečný a důležitý. Že je to ten jediný chlap, kterého chcete a jste ráda, že vás takhle dobře ochraňuje.

 

Nedělejte z něj malého "joudu"

Muži jsou prostě muži a nejsou to žádní "mamánci". Jakákoliv chvála, která zavání chválením maminky, nebude rozhodně úspěšná. Nebuďte tedy při chvále dětinská a když už chválíte, ponechejte mu jeho mužnost. Vzbuzujte v něm dojem, že je úspěšný, nikoliv že je šikovňoučký a chytroučký.

 

Zachovejte si u chválení svoji hodnotu

Podle mě se můžete s druhým ve vztahu skvěle podporovat a slovo má obrovskou moc. Když druhému ve správný moment poděkujeme, dáme najevo, jak je pro nás důležitý, krásně to upevňuje náš vztah a nabíjí konto důvěry. Na druhou stranu, chválit můžete pouze upřímně a pokud jste před rozchodem nebo procházíte manželskou krizí, chvála působí až tragikomicky, nemyslíte? Musíte tedy sama cítit, kdy je klima na chválu a zda chválu nepoužíváte jen k tomu, abyste něco získala nebo jej přetáhla na vaši stranu. Vaše chvála by měla mít zdravý motiv a rozhodně by neměla být cestou k dosažení svého cíle.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss