Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Váš budoucí partner a emocionální otevřenost

Intimní vztah nestojí na tom, že spolu sdílíme dům, auta nebo koupelnu. Je založen na tom, že sdílíme své pocity. Proto další vlastností, kterou byste u svého budoucího nebo současného partnera měli hledat, je emocionální otevřenost. To znamená, že váš partner:

Prožívá emoce
Ví, co cítí
Dělí se s vámi o tyto pocity
Umí vyjádřit, co přesně k vám cítí

Zapamatujte si, že jestliže váš partner nedokáže rozpoznat své emoce a podělit se o ně s vámi, není připraven mít intimní vztah. A pokud s takovým partnerem přesto budete ve vztahu setrvávat, budete sdílení pocitů postrádat. Prostě žít s někým, kdo mi není schopen vyjádřit své niterní touhy a emoce, je formou sebemrskačství.

Jak tedy poznám, že mám doma emocionálního skrblíka?

Nikdy vám neřekne: „Mám tě rád“, jen když se ho zeptáte.

Nikdy nebude chtít před vámi vyjevit své slabosti.

Nikdy vám neřekne o jeho nejniternějších touhách.

Není emocionální uzavřenost jen otázkou povahy?

Někteří lidé jsou doopravdy již „od přírody“ více emočně uzavření. Každý člověk však potřebuje vyjevovat své emoce a vnitřní touhy, ať více či méně. Pokud je neprojevuje, jen v něm zahnívají, nikoliv umírají. V případě, že vám partner neprojevuje své vnitřní touhy, ochuzujete se oba o důležitou část partnerského vztahu. Ve svých touhách byste se totiž měli navzájem podporovat a tím se rozvíjet. Emoce lásky a spokojenosti vás zase budou vést k upevňování vašeho vztahu. A bez vyřčených emocí prostě váš vztah dříve či později umře.

Stáhni si PDF verzi

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss