Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Vážím si tě, mám tě rád…

 

Možná si řeknete, zvláštní nadpis článku, ale jsou to přesně tato kouzelná slova, kterými se chci dnes zabývat. Mají v sobě totiž neuvěřitelnou sílu a energii. Pokud jsou myšlena vážně, dělají doslova zázraky v životech lidí na celém světě.

Bohužel jich používáme velmi poskrovnu. Možná ze studu nebo proto, že si je kolem nás nikdo nezaslouží. Každý, kdo chce, si najde důvod, proč je nevyslovit. Nač si je ale šetřit, když důvodů, proč je vyjádřit je kolem nás celá řada. Nemusíme je používat striktně v úzkém rodinném kruhu. Potěší totiž i ty, kteří nám nejsou až tak úplně blízcí a máme s nimi například čistě pracovní nebo sousedský vztah. Tato povzbudivá a láskyplná či chcete-li, kamarádská slova jsou jako hřejivý balzám a často dokážou rozpustit i ten nejsilnější led na duši. Jsou motivací a člověku mají naznačit, že je pro nás někým výjimečný a uznávaným.

Uznání jako hnací motor každého z nás

Každý jsme alespoň jednou za život cítili či slyšeli, že nás někdo uznává nebo má rád. Je to ten nádherný a mnohdy nepopsatelný pocit, který nás vynáší do oblak. V tu chvíli se cítíme zcela báječně, jako králové či královny, které si zaslouží ten největší respekt a obdiv. A jak s tím začne pracovat naše psychika? Pozitivní a příjemné emoce budou na vysoké intenzitě a hlava nás začne popohánět k různým činnostem a dalším úspěchům, které jsou podobně emočně nabité.

Naše dny budou jako malované a negativním vjemům a myšlenkám se dokážeme ubránit zcela excelentně. Dobrá nálada je na samém vrcholu. Daří se nám v práci, uděláme jí daleko více než kdykoliv jindy. Partner nám „shodou okolností“ uvaří skvělou večeři, děti zlobí „kupodivu“ méně a běžné starosti jsou jako nepatrná zrnka prachu na poličce. Říkáme si, že toto bychom chtěli zažívat každý den, být volní a bezstarostní – v tuto chvíli vám hlava začne produkovat myšlenky typu, že zítra to bude zase jinak. Vše se vrátí do těch samých kolejí, práce bude na nic, partner začne být nesnesitelný a nepořádný a děti nebudou přeci hodné napořád. Proč tomu tak je? Proč nemůžeme mít ten skvělý pocit napořád?

Protože víme, že dobrý pocit netrvá věčně a nejvíc to cítí naše podvědomí, které nás upozorňuje každý den. Lidská psychika je plná strachu, obav a často i nenávisti. Tato energie všude kolem nás má tendenci se zhmotňovat a pokud nejsme dostatečně odolní a silní, pocítíme ji na vlastní kůži v našich životech.

Čisté zrcadlo

Jistý obranný štít si ale vytvořit můžeme. Neznamená to, že se budeme naprosto izolovat od okolí, tím bychom zcela jistě nic nevyřešili, ale můžeme to být právě my, kteří vpustí do světa tato kouzelná slova: „Vážím si tě, mám tě rád“. Lidé ve vašem okolí nezůstanou lhostejní, budou se měnit, a to k lepšímu.

O tom, jací jste, velmi vypovídá vaše okolí či lidé, se kterými přicházíte do styku, přátelé či spolupracovníci. Tito lidé jsou vaším upřímným zrcadlem. Pokud je naše zrcadlo čisté, tak i lidé kolem nás jsou upřímní a schopni nás obdarovávat kouzelnými slovy.

Občas je potřeba se zamyslet a setřít prach z našeho zrcadla, abychom poznali naši skutečnost a podstatu. Protože kdo jiný než my a upřímní lidé kolem nás řeknou více o nás samotných?

Nepodceňuj sílu slova

Proto nešetřete kouzelnými slovy. Používejte je však upřímně, protože jinak nesplní požadovaný efekt. I nepatrné zaváhání vypovídá o neupřímnosti a snaze si pouze někoho získat na svoji stranu.

Předávejte je rodině, přátelům, kolegům, zvířatům či lidem, které jen tak znáte a upřímně je chcete obdarovat a naplnit jejich život radostí a štěstím. Dát jim ten skvělý pocit, že jsou pro nás někým, kdo si obdiv a úctu z kteréhokoliv důvodu zaslouží. Naplníte tento svět energií, která, byť je neviditelná, má neuvěřitelnou sílu a moc. A co je na tom nejkrásnější? Vrátí se několikanásobně zpět – cestu si k vám vždycky najde.

Přečtěte si také:

Po čem ženy touží
Všichni potřebujeme pohlazení

Zaregistrujte se ZDARMA:
Časopis „Furt v Pohodě“
Tipy a triky pro lepší vztah a sex

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss