Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

3 momenty, kdy je lepší ze vztahu odejít

napsala: Lenka Černá

V rámci mé internetové i osobní manželské poradny se mě klienti často ptají, jak rozpoznat moment, kdy je lepší vztah opustit.

Mnohdy se ve vztahu trápíme zbytečně dlouho a poté si jen říkáme, proč jsme partnera neopustili dříve.

V dnešním článku vám ukážu hlavní momenty, kdy je lepší ze vztahu odejít, protože již není možnost jej opravit.

 

Nestojíte si za to

První a velice důležitý moment, který máme tendenci podceňovat. Často se stává, že jeden z partnerů chce na vztahu pracovat, avšak ten druhý nikoliv. Avšak pokud tomu druhému nestojíme za to, aby se měnil, jak chcete dále fungovat a na vztahové pohodě zapracovat? Toto pravidlo funguje i naopak. Pokud nám partner vlastně nestojí za to, jak se s ním chceme ve vztahu cítit dobře? A jak chceme zažívat pocity lásky a důvěry s někým, kdo nás vlastně už ani nezajímá? Pokud procházíte manželskou krizí, zkuste si tuto otázku položit a pravdivě si na ni odpovědět. Stejně tak se zeptejte vašeho partnera a jasně dle odpovědi poznáte, zda má smysl zůstat nebo odejít.

 

Partner vás opakovaně podvádí

I když slibuje, že to příště neudělá, pravidelně narážíte na nevěru partnera. V tomto případě tvrdím, že je minimální šance na to, abyste vztah opravili a navázali potřebné konto důvěry. Opakovaným lhaním a nevěrou váš partner dává jasně najevo, že mu na vztahu s vámi nezáleží a že jste mu vlastně jedno. Proto nevěřte jeho planým slibům, které nikdy nesplnil a ze vztahu odejděte. Stejně jednoho dne, dříve či později, zjistíte, že váš vztah smysl nemá.

 

Máte od samého začátku odlišnou sexuální chemii

Často máme tendenci sexuální chemii ve vztahu opomíjet, avšak ona je pro spokojený vztah skutečně důležitá. Pokud na začátku vztahu chemie mezi partnery byla a ztratila se, dá se zapracovat na jejím obnovení. Její ztráta je totiž většinou způsobena vztahovými problémy, díky kterým se poté partnerům nevede i v oblasti sexu. Avšak pokud nám je partner chemicky nepříjemný od samého začátku, vždy budeme hledat uspokojení mimo vztah. A také jasně to značí na rozdílnost povah partnerů, takzvanou vztahovou nekompatibilitu.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss