Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

3 největší chyby, které mohou zabít váš vztah

napsala: Lenka Černá

Partnerské vztahy mají jasná pravidla, i když se to zpočátku nemusí zdát. Naši spokojenost v oblasti vztahů zajišťují následující parametry:

  1. Kompatibilní partner
  2. Včasná a kvalitní komunikace
  3. Shodná sexuální chemie
  4. Kvalitně sestavená domácí ústava
  5. Pravidelná technická našeho stavu

Možná máte pocit, že vztahy jsou hlavně o lásce a emocích a kategorizování do oblasti našich vztahů nepatří. Věřím, že se vám zdá takové hodnocení až příliš pragmatické a k lásce se nehodící. Ujišťuji vás však, že vždy, když se ocitneme ve vztahovém problému, hledáme právě ta pragmatická fakta, která nás mohou zachránit.

Mnoho z nás dělá v oblasti vztahů fatální chyby, které jsou bohužel nevratné. Ráda bych vám dnes ukázala, jaké chyby to jsou a také, jak se jim vyvarovat.

Chyba #1 – Nevhodně zvolený partner, kterého se snažíme předělat

Jak hezky říká můj kolega: „Z kopretiny tulipán neuděláš“. Největší chybou hned na samém začátku je nevhodně zvolený partner. Jednoduše nerozpoznáte, že tohle není partner pro život a v momentě, kdy to poznáte, je buď příliš pozdě anebo se snažíte druhého předělat. Anebo jej nějak respektovat. Po letech zjistíte, že skutečně z kopretiny tulipán neuděláte a musíte se stejně rozejít. Když to neuděláte, nikdy nevytvoříte vztah, ve kterém se cítíte dobře.

Chyba #2 – Nedostatečná komunikace vedoucí k nahromadění letitých problémů

Komunikovat ve vztahu se musíme sami naučit a také je zmíněná komunikace kamenem úrazu většiny vztahů. Prostě komunikovat neumíme a raději nedořešené hádky a neshody házíme pod postel, místo toho abychom je konstruktivně vyřešili. Takové nedořešené hádky však nezmizí a po letech zcela zásadně ovlivňují klima v našem vztahu. To je většinou chladné nebo naopak zcela podrážděné. Daní dva spolu prakticky nemohou vydržet a jedinou záchranou je pro ně ze vztahu vystoupit.

Chyba #3 – Nerespektování nespokojenosti druhého

Často od mých klientů slýchávám: „Léta jsem mu říkala, že nejsem spokojená. Ať s tím začneme něco dělat.“ Ve většině případů s tím problémem druhý nic nedělal a odpověděl tím, že „Prostě takový jsem a chyba je v tobě“. Je zcela normální, že druhému ve vztahu něco nevyhovuje a je nutné takovou nespokojenost vyřešit ke spokojenosti obou stran. Kontrolujte si tedy pohodu ve vztahu pomocí takzvané vztahové technické. Jednou za půl roku si příjemně popovídejte o tom, co vám ve vztahu schází a co by vás na druhém potěšilo. Samozřejmě nezapomeňte i druhého pochválit a udělejte si z takové technické pohodovou záležitost.

Co říci závěrem? Je obrovská škoda, když vztah, do kterého jste investovali roky sebe, zanikne. Ať je to z jakéhokoliv důvodu, pokud vám druhý stojí za to, nedopusťte tomu. Mnoho párů by mělo šanci se mít dobře, ale zašli příliš daleko. Jejich konto důvěry se vytratilo a již jej díky nevratným chybám nenaplní.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss