Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Jak budovat zrající vztah nabývající na hodnotě

 

Mnozí si myslí, že změnou partnera dosáhnou toužebného výsledku, přitom jim uniká, že dobře budovaný dlouhodobý vztah přináší řadu východ.

Vztah je podobně jako víno či dub schopný vyzrávat. I když jde stále o tutéž dvojici, pokud svůj vztah postaví na správném a pevném základě, bude jejich spolužití zrát a zrát. V pozdějších dobách pak jejich vztah nebude stát pouze na sexu a kráse, ale bude mít i hodnoty, o nichž se mladé dvojici může jenom zdát.

Základní pilíře začínajícího vztahu jsou: partnerská kompatibilita, sexuální barometr, schopnost vytvářet magic momenty a samozřejmě hýčkaný dobrý pocit.

Vše, co vede dvojici do produkování něčeho jiného, přivede chudáky do pekel a dlouhodobý zrající vztah nevytvoří. Jak by taky mohli? Zrání vyžaduje klid a ne depky, vichřice a hysterické scény či podezírání.

Vztah je vždy primárně o dobrém pocitu, o budování hezkého, co nám přinese užitek a požitek na celý život.

 

Nejprve vztah musíme správě vybrat

Ke správnému výběru vztahu nestačí krásná postava a super moderní BMW. To jsou jen vnější znaky. Mnohem důležitější jsou ale vnitřní hodnoty. Vše vnější vás jednoho dne začne unavovat, pokud s partnerem nebudete schopní nastolit pohodu a dlouhodobé jistoty. Využijte mých 7 doporučení pro správný výběr partnera, abyste se nestali obětí povrchního výběru. Pouze s dobrým výběrem můžete vyrobit něco dlouhodobého.

 

Pak správně ukotvit

Abychom mohli vztah správně ukotvit, budeme potřebovat se svojí novou volbou nějakou dobu žít v co nejužším kontaktu. Nestačí se vidět jednou týdně v nejlepším rozpoložení. Je zapotřebí trávit společně mnoho času a poznat se do všech detailů.

Potřebujete vědět, jak se partner chová v různých situacích a vypozorovat i své chování na jeho reakce ve vypjatých událostech. Nebojte se vyjet na dovolenou, poznat své přátele, sportovat a jíst společně. Čím více poznáte o sobě, tím více se ukotvíte v přesvědčení, že jste pro sebe vhodní.

Pozorujte svůj dobrý pocit a sexuální barometr. Neměly by klesat ani kolísat. Pozor na vnitřní trky!

 

Pak správně rozvíjet

Jste-li přesvědčeni o své vhodnosti, začínáte budovat skutečný vztah. Budování dlouhodobého vztahu je hlavně o vytváření hezkých chvil a plnění konta důvěry. K čemu by bylo dvojici, kdyby se společně dlouhodobě necítila dobře a neměla na co vzpomínat? K čemu by byly děti, plná konta, nádherné dovolené, když by se z nich nevozily příjemné zážitky?

 

A nakonec nechat zrát

Vztah plný hezkých vzpomínek, vzájemného poznání ve všech možných situacích, vztah, kde se vybudovalo mnoho dobrého, je místem odpočinku a pýchy ve zdravém slova smyslu. Dvojice se má na co dívat, na co vzpomínat, co slavit a co dále investovat. Správný výběr na počátku i kvalita poznání investovaná do rozvoje vztahu se plně zhodnotily.

Po ovoci poznáte strom. Není nic hezčího, než vidět mohutný kmen s větvemi osypanými zdravým ovocem, jenž svými větvemi poskytuje občerstvující stín pod ním sedícím.

 

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss