Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Kdy vás sex nezachrání

napsala: Lenka Černá

Sex je pro každého z nás zábava, příjemné potěšení a také jasný ukazatel toho, zda nám to ve vztahu klape. Někdy však vědomě i nevědomě používáme sex k tomu, abychom dosáhli svého nebo si něco dokázali. Objevte tedy spolu se mnou momenty, kdy vám sex spíše zkomplikuje dlouhodobě život a kdy je lepší se takovému způsobu dokázání si či dosažení vyhnout.

 

Sex jako udobření se po hádce

Často to vídáme ve filmech a poté se snažíme aplikovat „udobřovací“ sex i v naší ložnici. Někdy nás sex může skutečně znovu spojit, ale pouze v případě, kdy máme s partnerem vyříkáno a příčina hádky se takzvaně pročistila. Primárně musíme umět ve vztahu komunikovat bez dotyku a naučit se řešit spory tak, abychom se s druhým cítili dobře. Až poté se můžeme stmelovat i v ložnici.

 

Sex jako dokázání si mužské síly

V mužské populaci je sex i nástrojem k dokázání si toho, že muž stojí za to a je skutečný chlap. Ten, který nesouloží, je vlastně divný a pro ženy neatraktivní. Cílený sex, který by vám měl pouze pomoci k poplácání po rameni od kamarádů, vás ve skutečnosti nebude nikdy tolik bavit, jako sex s milovanou osobou, se kterou chcete být a je pro vás chemicky přitažlivá. Nemluvě o následcích sexu, kdy slečna nebo paní hodlá ve vztahu pokračovat a nepochopila, že se stala pouze obětí mužského dokazování si.

 

Sex jako potvrzení si, že jsem milována

Naopak ženy, ty jsou schopné být sexuálně aktivní hlavně proto, aby se ujistily, že jsou u partnera stále žádané a také si často prostřednictvím sexu dokazují emoci lásky. Takové dokazování si emocí bývá časté u žen, které běžně od partnera nedostávají emoce formou obětí a běžné náklonnosti a jediný moment, kdy pociťují emoce lásky, je právě onen sex. Přitom je lepší zapracovat na tom, abych lásku cítila bez rozdílu na tom, zda mám sex či ne.

 

Sex jako dosahování  vytyčených cílů

Bohužel, sex můžeme chladně použít i k tomu, abychom  dosáhli svého. Abychom dostali nové auto, vyšší pozici, lepší známky na vysoké. Některé ženy (a troufám si říci, že i někteří muži) dokážou využít své fyzické přitažlivosti k tomu, aby polapili danou oběť a sexuálně ji dopovali. Ta je poté ochotna pro opačné pohlaví udělat vše, co si zamane. Problém vzniká v situaci, kdy daná osoba dosáhne svého. Nejen, že dochází k nedorozumění, ale také je velice pravděpodobné, že místo milování přijde nenávist a činy z ní vycházející. Zároveň je zde i morální aspekt, který dožene každého z nás. Je poté otázka, zda je daná osoba poté schopna se ráno podívat do zrcadla a pochválit se, jak je počestná.

 

Sex jako náplast na bolest z rozchodu

V době, kdy jsme po rozchodu a jsme ti ublížení, máme někdy tendenci takzvaně blbnout. Nejlepší jsou v této době rady kamarádek a kamarádů, že je dobré si užívat a střídat partnery. Nejen, že je takový stav nebezpečný zdravotně (nejde přece jen o AIDS, ale i jiné choroby), ale také nás psychicky zruinuje ještě více, než kdybychom sexuálně abstinovali. Naše vzpomínky se díky porovnávání sexuálního partnera znovu oživí a místo slastného sexu budeme nejspíše prožívat zhnusení se nad svým jednáním. Nesmíte zapomenout, že i když s partnerem nejste fyzicky, psychicky jste připoutaní. Právě proto se cítíte, jako byste mu/jí byli nevěrní.

 

Vynucený sex kvůli otěhotnění ženy

Dost často se stává, že se partnerské vztahy rozpadnou právě díky dlouhodobé snaze o dítě. Ženy na muže dost často tlačí a nutí jej do sexu pokaždé, kdy je možnost oplodnění. Muži si poté často připadají jako oplodňovací stroj a ztrácí ze sexu  prožitek. Skutečně jejich nevyslyšené prosby mohou skončit katastrofálně – nevěrou anebo ukončením vztahu, protože sex prostě přestane fungovat jako prostředek rozkoše.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss