Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Má vztah na dálku šanci

„Vztah na dálku na první pohled vypadá mnohem lépe než jaký ve skutečnosti je, protože spolu netrávíte podstatné množství času.“

Podívali jste se někdy zblízka do zrcadla na svůj obličej? Vidíte najednou malé jizvičky, odlišné barvy a nesrovnalosti ve tváři. A teď si zkuste stoupnout metr od zrcadla, co vidíte? Stejné nedokonalosti? Se vztahem na dálku je to podobné – zblízka vypadají věci jinak než z dálky. Vztahy na dálku nejsou nic špatného – mnoho párů tak začíná. Pokud se ale z přespolní romance nestane reálný partnerský vztah, má šanci na přežití?

Co činí vztah na dálku romantickým, ale zároveň riskantním?

Vzdálenost, která vás dělí.

Představy o tom, jaké to bude, až se setkáte.

Krátké, ale intenzivní okamžiky během telefonních hovorů.

Vzrušení, když víte, že spolu budete jen pár dní.

Srdceryvná loučení

Jaký následek to bude mít na váš vztah a život?

Nevidíte jaký je váš partner ve skutečnosti. Bude se totiž na vaše setkání připravovat, vezme si nejhezčí oblečení, koupí vám dárek a bude se chovat nejelegantněji jak to jen půjde. Na krátkou dobu je totiž možné zatajit ty nepříjemné a nehezké části vaší osobnosti. Proto svůj protějšek nemůžete během těchto setkání poznat takového jaký doopravdy je. Nevidíte partnera v krizi, když je unavený, rozmrzelý nebo nemocný. V takových situacích teprve poznáte, koho vedle sebe máte.

Vyhýbáte se problémovým oblastem. A proč byste také měli mluvit o nepříjemnostech, když se vidíte tak málo? Vždyť byste polovinu společného víkendu strávili vyříkáváním nepříjemností a ani si neužili hezkého společného času. Má to ale jeden katastrofální následek. Nevyřčené emoce nikdy neumírají, jen zahnívají. Dříve nebo později se stejně objeví, ale budou silnější. Pokud se s partnerem nenaučíte řešit problémy a domlouvat se na jejich řešení, budete se postupem doby odcizovat a oba budete hledat příjemné pocity v přítomnosti někoho jiného.

Máte nerealistický názor na vaši budoucnost. Pokud se nevidíte každý den, společné chvíle si maximálně užíváte. Netrávíte čas se společnými přáteli, snažíte se zabavit jeden druhého. Vzrušující víkendy, které se podobají spíše dovolené, se vám ale mohou zamlouvat více než partner samotný. Hodně párů bývá zklamaných, pokud spolu začnou žít. „Už to není co to bývalo“, stěžují si často. Už to totiž není zábava, ale úvazek na celý den, týden, měsíc, rok. Zamilovanost odejde a pokud nejste přátelé, vztah se rozpadá.

K čemu dojde, když spolu začnete žít

Budete se víc hádat a častěji spolu nesouhlasit.

Budete se méně milovat a mazlit.

Zjistíte o partnerovi věci, které se vám nebudou zamlouvat.

Za jakých okolností může být takový vztah funkční

Prostě musíte nakonec žít spolu. Je to jediný způsob, jak poznat, zda k sobě doopravdy patříte. Pokud jste nuceni žít na nějakou dobu na dálku, snažte se strávené okamžiky nedělat výjimečnými, dělejte to, co ve všední den. A hlavně k sobě buďte upřímní, vyříkávejte své emoce a dělejte dohody.

Za jakých okolností vztah fungovat nemůže

Pokud váš partner není ochoten měnit současný stav. Nechce začít společně žít a takový způsob vztahu mu vyhovuje. Ušetřete tedy peníze za věčná volání a benzín a prostě si najděte někoho jiného.

Stáhni si PDF verzi

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss