Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Maminkáčci

napsal: Aleš Kalina

Jako muž se chci dotknout problematiky, se kterou se potýkám skoro denně. Na každém kroku pozoruji muže, kteří mi jako muži vůbec nepřipadají. Jakoby ztratili to podstatné, co muže dělá mužem a honosí se něčím úplně jiným.

Neříká se mi to dobře, poněvadž jako sám muž musím poukazovat na vlastnosti stejného pohlaví, které jsou mi odporné. Vidím, že tento svět je plný mužů, kteří si ani nezaslouží být muži. Jsou to právě muži, kteří mezi sebou válčí, stále vytahují nějaké zbraně a zapomněli, že již nejsou na písku. Zapomněli, že již nemusí bojovat za své autíčko jadernými raketami.

Jsou u moci a hamtají jenom pro své kapsy, aby si splnili nějaké své potlačené sny. Díky jejich chamtivosti padají celé firmy a banky. Za jejich pádem nestojí nikdo jiný než hrstka mužů, jejichž oko nesměřuje nikam jinam než do jejich vlastního trezoru.

Jsou to opět muži, kteří svojí neukojenou touhou utrácejí ohromné peníze za pornografii, stavějí veřejné domy, kde z žen dělají závislé oběti a zneužívají i nevinné děti ke svým choutkám a libůstkám.

Ze svědectví mnoha žen jsem se dozvěděl, že jsou to opět muži, kteří jsou bezcitní, prolhaní, nespolehliví, urážliví a hloupí. Nedovedou se vcítit do myšlení žen a jde jim jen o jediné: najíst se, napít se, zasouložit si a podívat se na fotbal.

Tento svět je plný malých kluků, kteří si v něm kompenzují svá nedořešená dětství. Když pohledíme na Hitlera, Stalina, Brežněva, Gottwalda a jiné historické šašky, za jejichž skutky leží jenom krev, zármutek a smrt a zkusíme-li si připomenout, co bylo motivem jejich chování, zjistíme, že nic jiného než nevyřešené dětské jizvičky a msty.

Muži, muži a opět ti zatracení muži. Vše na tomto světě řeší muži. A výsledek? Cituji server www.ihned.cz:

„Ze závěrečné zprávy institutu vyplývá, že výdaje na zbrojení ve světě v posledních devíti letech vzrostly o 45 procent. Loni se na vojenské účely vydalo už celkem 1,46 bilionu dolarů. Za osmileté funkční období amerického prezidenta George Bushe americké vojenské výdaje reálně vzrostly na nejvyšší úroveň od doby druhé světové války, nejvíc výdaje na války v Afghánistánu a Iráku. USA loni vydaly na zbrojení 607 miliard dolarů. Částka představuje zhruba 42 procent světových výdajů na vojenské účely. Na druhém místě skončila s 85 miliardami dolarů Čína. Za ní následovaly Francie, Británie a Rusko, které vynaložilo loni asi 59 miliard dolarů. Čína a Rusko podle zprávy od roku 1999 své zbrojní výdaje téměř ztrojnásobily.“

Na druhou stranu každých šest vteřin umírá hlady jeden člověk a na světě žije jedna miliarda lidí bez přístupu k potravinám.

Proti komu, pánové, stále bojujete? Proti komu zbrojíte? To vám nestačilo házení písku v dětství a kradení koloběžky kamarádovi? To se musíte stále kompenzovat na nevinných, kteří s vašimi jizvičkami nemají vůbec nic co do činění?

Jsou to opět muži, kteří sestavili stovky náboženských systémů a jim odpovídajících božstev a pak se mezi sebou hádají, který ten bůh má vlastně pravdu. Válčí a nenávidí se, i když pak hlásají, jak je právě ten jejich bůh mírumilovný a plný lásky. Jen si představte, že církev, jejichž nejvyšším představitelem je Ježíš Kristus a Bible, upalovala, zabíjela a světila Hitlerovy zbraně. Přitom ve svých kázáních jsou všichni pastoři plni řečí o milosti a velikosti lásky boží.

Pánové muži, prosím, odejděte ze scény zpět na vaše pískoviště a nechte planetu v klidu žít. Jděte si utišit své nedodělky mimo scénu světa!

Denně potkávám muže s nulovým sebevědomím, kteří se tváří jako Rambo, v posilovně potetovaní zvyšují svoji nulovou hodnotu zvedáním 100 kg činek a přitom z jejich hlavy fičí prázdnota a nulová inteligence. Nebo naopak muže s překypujícím sebevědomím, ale bez citu a lásky. Svojí naboptnalou hodnotou akorát unavují a nepřinesou nic pozitivního. Akorát poukazují na sebe, chtějí všem dokazovat, jak jsou nádherní a přitom by je každý nejraději odstavil na vedlejší kolej a nechal je shnít.

Z praxe vidím, že za vším tím, co jsem napsal, stojí máma a její postoj k mladému muži. Její chování, řeč, pohledy a vztah k otci předurčuje budoucí postoje jejího potomka. Zda vyvede do světa mladého prince, hodného následování či trosku která si na všech frontách bude dokazovat, jak je dobrá, krásná a bezchybná a bude jí jedno, kolik lidí za to zaplatí životem.

Jsem pro odstavit tyto kazisvětné figurky a dát více prostoru ženám a k tomu poučit matky, aby správně vychovávaly své svěřence.

Přečtěte si také:
Důvody hysterie
Když matka velí

Zaregistrujte se:
Přednáška „Základní principy výchovy dětí“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss