Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Největší chyby před třicítkou

„Všechna rozhodnutí, která před třicátým rokem učiníte, budete po zbytek života řešit“

V době dospívání nemůžeme vystát chytré rady a poučky našich rodičů a učitelů. Nechceme v prvním ročníku střední školy přemýšlet o výsledku maturity, stejně tak jako o přijímacím řízení na vysokou školu. V době mezi dvacítkou a třicítkou jsme sice ochotní chovat se zodpovědněji než v době dospívání, častokrát však opomíjíme důležitost životních rozhodnutí, která právě v tomto období děláme. A zrovna tato rozhodnutí jsou pro náš budoucí život zcela zásadní. Podívejte se dnes na nejčastější chybná rozhodnutí, která vám mohou nebo již způsobují životní nepříjemnosti.

Jiný kariérní směr

Mnozí se až po třicítce sami sebe ptají: „Jaká práce mě ve skutečnosti baví?“ S lítostí však zjišťují, že jejich talent je úplně v jiném oboru, než ve kterém působí. Účetní chce najednou vyrábět hračky, marketingový poradce by se rád živil hudbou a obchodník by rád účtoval. A tak když se po třicítce rozhodnete změnit pole svého působení, začínáte vlastně od začátku. Pokud tedy máte ještě čas, ptejte se sami sebe, jaká práce vás doopravdy baví. Pracovní zkušenosti z vašeho životopisu odmazat nejdou. Pokud jste se již dostali za hranici třicítky, nevěšte hlavu. Začněte se vašemu zájmu věnovat při současném zaměstnání. Průběžně také hledejte pracovní nabídky v novém oboru. Vytrvejte a určitě se k cíli dlouhodobě dostanete.

Založení rodiny s nevhodným partnerem

Toto chybné rozhodnutí mnohým ženám způsobí doživotní trauma. Znám mnoho žen, které se rozhodli pro potomka s člověkem, který pro ně byl absolutně nevhodný. Díky péči o dítě přišly o přísun vlastních financí, nezávislost a dostaly se tak do velice nepříjemného bludného kruhu. S partnerem pekelný život, bez partnera žádné finance a nemožnost normálně žít. Než se tedy do potomka „pustíte“, nezapomínejte na zadní vrátka formou finanční rezervy, včasný návrat do zaměstnání (v rámci možností) a v neposlední řadě na výběr toho vhodného.

Stejně tak mnoho mužů trpí díky nevhodné matce svých dětí. Pokud se nechcete dohadovat o péči svých dětí s nesnesitelnou tchýní, v horším případě před soudy u rozvodového řízení, pořádně si budoucí matku svých dětí prověřte.

Bydlení u rodičů

Jeden můj známý má 29ti letou dceru, která stále nevylétla z rodinného hnízda, studuje čtvrtou vysokou školu a pracuje maximálně pro charitu. Nemá žádné pracovní zkušenosti, neví jak se pouští pračka a uvaří maximálně špagety s kečupem. Pokud stále žijete u svých rodičů, jste chronickým studentem nebo se neumíte o sebe postarat, jak asi bude vypadat váš život po třicítce? Myslíte, že kvůli pár červeným diplomům budete mít dveře otevřené v každé firmě a váš životní partner bude nadšený ze špaget s kečupem?

Pokud tedy máte před třicítkou, naučte se o sebe postarat. Vydělávejte si na brigádách i při studiích, pořiďte si bydlení s kamarády, naučte se o sebe postarat. Nejenom, že váš životopis bude pestřejší, získáte také větší přehled o tom, co vlastně život je a jaká úskalí přináší.

Hypotéka na doraz

Touha po vlastním a hezkém bydlení mnoho z nás žene do „výhodných“ hypoték. Jako by se s nimi roztrhl pytel. Váš realitní makléř vám již však neřekl, že za pár let ceny porostou. Mnozí z nás si tak berou hypotéky „na doraz“ a počítají s tím, že je nějak zaplatí. Stejně tak jako si to mnozí říkali před pár lety ve Spojených státech Amerických. O pár let později se hystericky snažili hypotéky zbavit i za nižší cenu, protože jí zkrátka nebyli schopni financovat. Pokud tedy nemáte finanční zásobu, vydržte to v pronajatém bytě a nejprve si našetřete. Vysoká hypotéka by vám po třicítce mohla způsobit horké chvilky. Raději si zaplaťte finančního poradce a začněte se finančně vzdělávat.

Všechna rozhodnutí, která před třicátým rokem učiníte, budete po zbytek života řešit. Pokud uděláte správná rozhodnutí, budete se z nich po zbytek života radovat a užívat si z nich. Pokud uděláte rozhodnutí chybná, budete se s nimi přinejmenším další desítku let trápit a řešit je.

Objednejte si komplexní audio program Aleše Kaliny a Lenky Černé o talentu

Objednejte si DVD záznam z přednášky Aleše Kaliny „Odhalte svůj talent“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss