Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Nevěra 30 výstrah – díl 2

napsal: Aleš Kalina

Pozor před nevěrou číslo 4: Sexuální barometr je pod 7,5

Sexuální barometr je měřák, který hodnotí nejen kvalitu sexu, ale i celkovou kvalitu vztahu. Mozek je centrální emoční počítač a vyhodnocuje vše, co mu přijde pod ruku. Během sexu zapojuje všech pět smyslů a dokonce používá vstupy, které si běžně neuvědomujeme. Umí si sáhnout do paměti a podívat se, zda za poslední dobu bylo vše ve vztahu v pořádku. Jakékoliv nesrovnalosti, opovržení, posměšky či nedodržení slibů mají vliv na výpočet výsledného sexuálního prožitku.

Lidé si myslí, že pulírováním svých praktik v posteli se doberou k vrcholkům soulože, aniž by si uvědomovali, že celkový prožitek je závislý na mnoha jiných faktorech než jenom na poloze, osvětlení a pocukrovaných slovíčkách.

Sexuální barometr měříme na stupnici 0 až 10, kde 0 je nejhorší sexuální zážitek v životě a 10 nejkrásnější, a to po celou dobu vašeho sexuálního života. Když je po souloži, položte si otázku: "Jaký je můj celkový zážitek z této soulože?" Pokud jej za poslední dobu vyhodnocujete pod 7.5, váš vztah se blíží k rozpadu.

Pozor před nevěrou číslo 5: nedaří se vám shodovat se v důležitém

Staré přísloví říká: "Jak spolu mohou jít dva, když se neshodnou?" Shodnout se v důležitém je pro další pokračování a rozvoj vztahu důležité. Když chceme s někým žít, musíme mít podobné představy. V každém vztahu jsou věci důležité a nepodstatné. Jako partneři máme své životní cíle a postoje – věci, které děláme rádi a které nás naopak otravují.

Každý máme jasné představy o svém životním stylu, utrácení peněz, jídle, kamarádech, dovolené, trávení volného času a výchově dětí. Každá oblast má své důležitosti a nepodstatnosti. Pokud se vám stává, že se s partnerem neumíte domluvit na těch pro oba důležitých, každý postupně potáhnete za jiný provaz a úplně někam jinam.

Pozorpřed nevěrou číslo 6: Nedodržujete si dané sliby

Vztah prosperuje, pokud v něm existuje důvěra. Říkám tomu konto důvěry. Toto konto se naplňuje postupně s časem. Podle toho, jak se chováme, jak si stojíme za svými slovy, jak přistupujeme k ostatním, jak reagujeme, když partner udělá nějakou chybu. Veškeré naše chování ovlivňuje výši našeho konta. Pokud v něm hladina stoupá, důvěra se prohlubuje a pokud se k partnerovi chováme v rozporu s dohodnutými principy, hladina konta se snižuje.

Hlavními výběrčími z tohoto konta jsou nedodržené sliby, hrubá slova, nevyřešené spory a opomíjení důležitých dat. Pokud dopustíte, aby se vaše řeč stala nedůvěryhodná a nekonzistentní, dáváte tím druhému najevo, že je pro vás nedůležitý. A kdo by chtěl žít někde, kde má pocit, že je póvl?

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss