Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Přeřaďte ve vztahu na jiný stupeň

Jeden klient mi napsal svůj životní příběh. Oženil se, má dvě děti a s rodinou v současné době již nežije. Probíhá rozvodové řízení.

Na závěr napsal: „Prostě se stal v minulosti omyl. Dnes už to vím a dělám vše, abych mohl žít stejně kvalitně, jako před svatbou.“

Obdivuji ten cíl muže středního věku, ale nic se v životě doslova a do písmene neopakuje. Jiná doba, jiný partner, jiný vztah, jiné problémy, jiné radosti i starosti.

Ptal jsem se, proč tento muž nakonec vše opustil a začal hledat svého partnera jinde? A přišel mi na mysl jednoduchý obraz, kterým je převod u jízdního kola.

Zadní kolo má 10 ozubených koleček, přední „talíř“ představoval 3 ozubená kola. Viděl jsem v těch zadních deseti kolečkách naše možné životní partnery.

Lidská stvoření se mezi sebou spojují – v myšlení, v díle, v sexu, ve volném soužití, a také v manželství. Každé spojení je o něčem konkrétním, každé to spojení je s daným partnerem ve svém obsahu a následcích neopakovatelné.

Seznámili jste se ve svém životě s několika partnery a s každým partnerem jste při svém stálém výkonu vytvářeli jinou rychlost posunu k cíli.

„Jak je to možné? Stále jsem to přece stejný já?

Tak například váš partner má svými povahovými vlastnostmi, vzděláním a fyzickou rezervou podobu zadního kolečka s 18. zuby. Na tom nic nezměníte, partnera nepředěláte. Prostě – když máte kolečko s 18 zuby tak nikdy nedosáhnete u svého partnera vlastnosti kolečka se 14 zuby. A už vůbec zapomeňte na 24 zubů.

Sedáme na kolo a jedeme! Výkon, který vynakládáme na jízdu vpřed, je optimální. Ale krajina se postupně mění v táhlé stoupání. Chceme udržet rychlost a šlapeme intenzivněji. Řešení vidíme ve využití svých fyzických rezerv. Tělo se ale začíná po chvíli vzpírat, odmítá snášet přibývající zátěž. Náš mozek hledá příčinu a nachází – zadní kolečko má jen 18 zubů. Potřeboval bych 22 nebo raději 24 zubů.

Cyklista se fyzicky, ale i psychicky hroutí. Končí, sesedá z kola. Konec pohody. Blbá osmnáctka!

Prostě to s 18 nešlo vyšlápnout. A co v situacích, kdy jedeme s kopce a rádi bychom jeli rychleji? Začneme šlapat jako o závod, ale vyšší rychlosti již nemůžeme dosáhnout. Jak by bylo příjemné zařadit menší kolečko a při stejné rychlosti šlapání dosáhnout až trojnásobné rychlosti?

S životními partnery je tomu podobně. Jsou jako zadní kolečka na jízdním kole. Při stejném výkonu nám buďto pomáhají, nebo nás zpomalují. Krátkodobě můžeme dohnat nevhodné zadní kolečko vlastní silou, nicméně v dlouhodobém šlapání raději sesedneme z kola nebo přijedeme později.

Když partnerské vztahy posilují, jde o životní medaile. Když partnerské vztahy sráží k zemi, je to prohra. Mnohdy nenapravitelná, zanechávající trvalé šrámy.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss