Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Proč chodíte na stále stejný film?

napsal: Aleš Kalina

Určitě to znáte, když se podíváte na své různé emoční prožitky ať už v oblasti vztahů, peněz, zdraví nebo práce. Přistihnete se, že v různých situacích prožíváte to samé stále dokola. Poněvadž ale tento jev nebyl zatím nikým popsán, připadá většině obyvatel, že je to normální. Častokrát s úsměvem přejdeme danou situaci, abychom se později do podobné dostali již s mnohem horším emočním šokem.

Stejně tak jako každý den vyjde slunce a přijde noc, i vy budete mít pocit, že před sebou vidíte stejný děj, stejné jeviště, stejné představení, stejný film, který už jste někde předtím viděli.

Ve vztazích prožíváte s jedním partnerem různé chvilky. Některé hezké, jiné odporné. Ty ošklivé mají pro vás o to větší deptající hodnotu, čím častěji se opakují. Jakoby do nekonečna se snažíte z partnera některé jeho neprůhledné návyky vygumovat, abyste pak za několik dnů či měsíců prošli stejným martýriem. Pozdává se, že partner, leč odsouhlasil vaše požadavky, stejně je s ním prožijete podobně v nějaké jiné situaci.

Už unavení od neustálého doprošování se kapitulujete, ze vztahu vycouváte, abyste našli jiného prince, u kterého vám mozek hlásí, že by to mohl být právě on, který všechny ty neduhy toho minulého opraví. Co se však nestane? Po chvilce randění a opojného vychutnávání lásky zjistíte, že i nový princ má své chyby a co navíc, že jsou podobné těm, kterými hýřil váš minulý. Před sebou začnete pozorovat stejné dějství, akorát sedíte v jiném divadle.

Říkáme tomu emoční potvrzování a tento jev, který jsem objevil a dokázal před 3 roky, působí na všech místech Země stejně. Nemůžete před ním nikam utéci a pokud jej nepochopíte, budete jako tříska hnaná proudem vody vždy do stejného místa. Snad každý si myslí, že změnou prostředí změní i své prožitky. Nesmysl! Nic takového neočekávejte. Neutíkejte před hejnem vos, když vám jejich hnízdo spadlo do batohu. Nechtějte měnit své prožitky, dokud nezměníte svoji hlavu. Je to právě naše hlava, která stojí za vším, co se kolem nás děje.

V neznalosti tohoto zákona si lidé stále dokola hledají jiné partnery, aby pak plakali nad nefunkčností již čtvrtého vztahu. Emočně rozlámaní a k smrti nemocní již nemají dostatek sil, aby hledali partnera číslo pět a tak jim nic jiného nezbude než se uzavřít, postavit všechny příslušníky druhého pohlaví mimo zákon a začít si budovat nový život se psem či s televizí.

Podobně lidé hledající dobrou práci a dobrou koexistenci se šéfem mohou narazit. V jedné práci mají pocit, že jim šéf nerozumí, tak změní prostředí, aby nalezli to samé představení o chodbu vedle. Opustí prosperující firmu a nastoupí do jiné, protože se jim zdá, že právě na novém pracovišti je šéf podle jejich představ. A ejhle. Zanedlouho zjistí, že mají vstupenky do jiného kina, ale na stejnou komedii. Šéf, působící na pohovoru podle jejich představ, má žel taky své mouchy a hle, vy se během prvního roku cítíte stejně podpsa, akorát máte o pár tisíc menší plat.

Ve financích to platí úplně stejně. Pracujete a pracujete a pracujete, abyste po mnoha letech úsilí a dřiny zjistili, že na účtech máte stále stejně nebo dokonce i nic. Zažil jsem podobných příhod mnoho, kdy lidé dřeli celý kus života, aby zjistili, že hladina jejich kasy je stejná a neroste. Přitom někomu jinému při vyvíjení desetiny úsilí narůstá nehorázně. Ach ta nespravedlnost, uleví si a zvýší úsilí, aby se sedřeli do prvních nemocí a psychického pnutí. Pokud tyto dříče někdo nepoučí, zjistí, že i při navýšení úsilí jim peníze nijak moc nepřibudou. Prostě zákon se nedá změnit, působí, ať chceme nebo nechceme. Zkuste se pohádat s gravitací, když upadnete na kole…

Svět je nespravedlivý, volají neúspěšní, zhrzelí, podvedení, nemocní a okradení. Domáhají se alespoň kousku vláhy na své vyprahlé pole uprošováním osudu či bohů. Ale, světe div se, nic nového se jim nestane. Možná krátkodobě malinko vysvitne plamínek štěstí, aby pak zase pohasnul a dotyční opět, jako vždycky, zůstali ležet v dávno známé tmě.

Řešení? Leží blízko vás. Leží v obsahu vaší hlavy, který se dá naštěstí změnit.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss