Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Proč jsou muži ve skutečnosti nevěrní?

napsala: Lenka Černá

 

Podle evoluční teorie jsou muž lovci, kteří jednoduše potřebují získávat kořist. Za dobrý úlovek navíc muž ve skupině získává uznání. A evoluční teorie také říká, že právě díky tomuto „předurčení“ našim mužům způsobuje problém být ve vztahu monogamní.

Jaká je ale realita a skutečné důvody, proč jsou muži nevěrní? Mám pro vás dobrou zprávu. Hoďte všechny evoluční teorie do koše. Pravda je někde jinde a dá se s ní pracovat.

 

Díky své praxi partnerského kouče dobře vím , že evoluční teorie je jenom výmluva anebo možná i dobrá záminka k tomu, aby si někteří muži lovili, jak chtěli. Mluvila jsem se stovkami mužů a řešila jejich nevěry, milenky a manželky. Ani jeden z nich neuvedl, že to byl prostě přirozený pud podle nějaké teorie. Pojďme se podívat, jaké příčiny nevěry mi muži na gauči nejčastěji sdělují.

Chcete řešit své vztahové otázky se specializovaným koučem? Podívejte se na možnosti zde: Koučové

Důvod #1 – Přestal pro vás být „mačo“ chlap

 

Jak mi řekl jeden můj klient: „Přestal jsem s ní mít pocit, že jsem skutečný chlap, který ji může chránit“. Byla na tolik samostatná, soběstačná, finančně nezávislá a já nabyl pocitu, že už mě vlastně nepotřebuje“. To je, dámy, první kámen úrazu. Chlap je v dnešní společnosti vychováván k tomu, aby se o svou smečku postaral, a to mu dává pocitu důležitosti. Proto chce většina mužů dobrou práci a úspěch, peníze. Když svou funkci ochránce a zabezpečovatele totiž muž ztratí, je demotivovaný, frustrovaný. A hledá si možnost ochraňování a dokazování své hodnoty někde jinde. Tedy, v náručí někoho jiného.

 

Důvod #2 – Ztratil pocit prvenství

 

Muž je v některých ohledech jen větší dítě a v prvenství tomu tak bezpochyby je. Jak řekla hezky jedna moje klientka: „Mám pocit, že manžel je vlastně moje první dítě“. Když si s ním ale pořídíte skutečné, může se stát, že ztrátu svého prvenství neunese. Vy to sice myslíte dobře a staráte se, kojíte a nespíte, zapomínáte ale na to být nejen matkou, ale i partnerkou. A on potřebuje (ano i v době po porodu, je tak bezohledný) mít ten pocit, že je pro vás důležitý, že i o něj se chcete starat, stejně jako o vaše děti. Když ten pocit dlouhodobě ztratí, začne si hledat své prvenství a zájem jinde.

 

Důvod # 3 – Není s vámi legrace

 

Ano, muž si rád hraje. Proto ho baví sex, auta, fotbal a vrtačky. A u hraní musí být zábava, kterou chce sdílet. Když se z vás stane fůrie, která ho jen komanduje, úkoluje a v teplákách o víkendu jen uklízí… to je ale legrace! Tak si muž hledá legraci a příjemný čas jinde. Nejdřív ve fotbale, potom v autech, ve finále u mladší milenky. Ta se totiž směje, je pro každou legraci a neotravuje ho se sekáním zahrady.

 

Důvod # 4 – Nebaví ho to s vámi v posteli

 

Jak si stěžují mnozí moji klienti: „Mám pocit, že manželka je moje spíš sestra. Spí v pyžamu, na sex nemá kvůli všem starostem, bolestem a kojení náladu. A tak jsem roky dolézal a prosil. Po pár letech mě to už ale přestalo bavit a našel jsem si někoho jiného“. Prakticky každý muž, který se mnou řešil svůj intimní život, si stěžoval, že na sex s ním nemá partnerka chuť a odpírá mu. Je logické, že začne muž pomýšlet na sex mimo domov.

 

Důvod # 5 – Má nízké sebevědomí

 

Když má nízké sebevědomí žena, vyjídá se do obrovských rozměrů, nakupuje si padesátý pár bot anebo chodí na plastiky. Když si nevěří muž, dokazuje si alespoň trochu svou hodnotu u vydělávání peněz, při nákupech výrazných aut anebo počtem získaných žen. Určitě se mnou budete souhlasit, že jsou lepší ty první dvě první varianty. Když už nízké sebevědomí, ať si jej muž kompenzuje vyděláváním, než sexem jinde, že? Bohužel, třetí varianta neustálého vyhledávání sexuálních partnerek, je nejčastější. Jak jsem se nedávno dozvěděla, jen v centru Prahy je 800 privátů.. a kdo do nich chodí?

 

Zabraňte jeho nevěře – z praxe koučky Lenky Černé

 

  1. Buďte klidně samostatná, ale buďte také princeznou. Pokud patříte do skupiny žen fungujících na 150%, snižte vaší feministickou vrtuli a buďte více holkou, co někdy potřebuje jeho pomoc.

 

  1. Dávejte mu pocitu důležitosti a chvalte ho. Pokud jste po porodu nebo jste plně vytížená máma, alespoň jednou týdně zkuste být nejen matkou, ale i partnerkou a věnujte se pouze vašemu vztahu, pohodě.

 

  1. Hledejte s ním momenty, kdy se oba dva budete bavit. Smích je skvělé afrodisiakum a do života patří. I vy sama byste měla být ve vašem společném životě spokojená, tak udělejte maximum proto, aby se radost z vašeho vztahu nevytratila.

 

  1. Když nebudete matka roku a pracovník týdne, budete mít možná více kapacity i chuti na kvalitní sex. Zkuste v něm být někdy inovativní a odložte flanelové pyžamo. Já vím, je pohodlné, ale..

 

  1. Pokud to bude možné, ukažte vašemu muži, že jeho sebevědomí není zdravé. Pomozte ho nasměrovat a když to nepůjde, ať se sebou něco udělá pomocí odborníka, kouče. Nejste zase spasitelka, která za ním bude i při jeho nevěrách stát.

 

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss