Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …


Psychologická poradna – deprese 

V oblasti vztahů se nevyplatí riskovat špatné rozhodnutí. Jeho následky ponesete celý život a trápení pak nemá konce. Do špatného vztahu pak přijdou i vaše děti a ponesou následky vašeho rozhodnutí.

Pokud potřebujete odpověď na své otázky, tak máte tyto možnosti:

1. Podívejte se na naše případové studie.
2. Využijte našich jednorázových konzultací s odborníky.
3. Podívejte se na DVD Aleše Kaliny: Jak utvářet vztah podle svých představ
4. Prohlédněte si otázky a odpovědi v níže uvedených kategoriích.
5. Přečtěte si naši publikaci k dané problematice. K výběru zde.


Vaše dotazy (po kliknutí na otázku se zobrazí odpověď) :

Otázka: Jsem úplně zbytečná, jsem k ničemu a začla jsem pít. Mám deprese z toho, že jsem potratila 2 děti v jednom roce. Nevim jak z toho ven.

Pocit zbytečnosti je druhotný pocit, který se projevuje u každého. Pokud je silný, až k nezvládnutí, tak jde vždy o dlouhodobý projev neúspěchu, a je jedno o jakou oblast zrovna jde. Každý máme nějaké představy, a když se nám dlouhodobě nedaří je naplňovat, tak mozek hlásí pocity typu „vše je k ničemu“. Poněvadž ale platí zákon „Slasti a Strasti“ povede nás náš milý mozek do oblastí, kde alespoň na chvilku získáme pozitivní emoce. To jsou ty oblasti, kam jste upadla vy – do pití. Ale nezoufejte. Je možné pomoci, ale musíme nejprve přesně zjistit příčiny vašeho neúspěchu a stanovit jejich odstranění. Pak se vám zase povede dobře a pocity zbytečnosti zmizí.


Otázka: Od malička trpím komplexem méněcennosti a nemám žádné sebevědomí. Pak jsem měla pár partnerů, kteří se ke mně chovali dost hnusně. Jak z toho ven?

Aby ses zbavila svých nepříjemných pocitů je zapotřebí pochopit to, jak pracuje mozek. To je základem všeho. Hlavním zákonem je Zákon srovnávání, ze kterého vyvěrají veškeré pocity. Srovnává se mezi sebou vše, co je v hlavě uloženo. Ukládání probíhá skrze emočně blízké osoby (rodiče, učitele, milence). Pokud ti do hlavy běhají myšlenky méněcennosti, tak jde pouze o asociaci do minulosti (jak ses cítila kdysi), která je spuštěna díky situacím, které jsou podobné těm, kde jsi kdysi byla vychovávána. Mozek je nesmírně silný stroj. Vytváří 70.000 myšlenek denně, a ty jsou základem všech našich nálad, emocí a pocitů. Jaká je rada? Je zapotřebí si sednout s odborníkem, probrat všechny emoční zápisy, které nosíš v hlavě, zapsat si je a obrátit jejich účinnost ve svůj prospěch. Tak například: v dětství rodiče dávali najevo svému dítěti, že vše, co řekne, je hloupost a ještě ho k tomu ponižovali slovy „zase si vymyslel blbost, stejně jako vždy“. Díky této opakované situaci dojde k zápisu informace: „když něco řeknu, cítím se trapně“. Tato situace s emočním zážitkem se připomene vždy, když budete něco někomu říkat a nebudete si jistá. Uvádím pouze příklad a vaše situace mohou být jiné. Principy však platí pro všechny. Základní rady, jak zvýšit své sebevědomí přináší také kniha Uzdravte své sebevědomí.


Nenašli jste odpověď na váš konkrétní dotaz? Nechte si zpracovat odborný posudek kouče

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss