Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …


Psychologická poradna – správný partner  

V oblasti vztahů se nevyplatí riskovat špatné rozhodnutí. Jeho následky ponesete celý život a trápení pak nemá konce. Do špatného vztahu pak přijdou i vaše děti a ponesou následky vašeho rozhodnutí.

Pokud potřebujete odpověď na své otázky, tak máte tyto možnosti:

1. Podívejte se na naše případové studie.
2. Využijte našich jednorázových konzultací s odborníky.
3. Podívejte se na DVD Aleše Kaliny: Jak utvářet vztah podle svých představ
4. Prohlédněte si otázky a odpovědi níže uvedené.
5. Přečtěte si naši e-knihu Jak najít toho pravého, která je plná praktických rad, anebo si svého partnera otestujte. Pomůže vám naše kniha 30 partnerských testů.

Vaše dotazy (po kliknutí na otázku se zobrazí odpověď) :

Otázka: Ráda bych se zaptala, zda raději volit ROZUM nebo CIT?

Najít si správného životního partnera je v dnešním světe umění. Všichni se o to snaží, ale málokomu se to daří a přitom prožitky ve vztahu mají nesmírný význam na pohodu ve všech ostatních oblastech života.
Správné je používat emoce i rozum. Tyto dvě jednotky není možné od sebe rozdělit.
Pokud poslechneš emoce, rozum se proti tobě v konfliktních situacích postaví a bude ti házet logické klacky pod nohy a pokud poslechneš pouze rozum, budou ti kulhající emoce ztrpčovat život. Není možné jezdit v autě bez volantu nebo s volantem bez pedálů.


Otázka: Neměla jsem na partnery štěstí, proč tomu tak je a co mám dělat?

Pokud stále točíte ty samé situace dokola ve vztahové oblasti, máte v hlavě napsané emoční vzorce, které dávají příčinu tyto skutečnosti stále opakovat. Tyto vzorce vznikají nejčastěji v době dětsví, ale i ve vztazích, které nefungovaly. Vždy, když dochází k silným emočním zážitkům, nějaký vzorec se zapíše. I když se vám zdá, že děláte všechno dobře, tyto emoční vzorce určují veškeré výstupy, ve vašem případě vaše vztahy. Pro zdárné navázání příjemného vztahu s partnerem, kterého hledáte je nejprve zapotřebí vyhledat tyto zápisy a nahradit je jinými.


Otázka: chci se zeptat jak rozlišit či jsem s partnerem z lásky nebo je to už jenom ze zvyku?

Každý vztah má své fáze. V období zamilovanosti pracují v hlavě jiné přitahovací mechanismy než jaké následně v běžném životě. Pokud jste spolu jenom občas, může vztah být zajímavým a jiným, než když jste spolu každý den. Další hladinu pak přinášejí společné závazky a další prohlubování společných aktivit jako je bydlení, práce, děti, finance, dovolené, nemoci atd.Odhalit ihned na začátku, jaký bude můj partner, je opravdu životní výzvou. Nikdo nevstoupí do vztahu nedobrovolně a přitom je dnes 42% rozvodů. Je proto nesmírně důležité stavět vztah, který bude mít pevné základy a nerozsype se během několika prvních let, kdy přijdou opravdové výzvy. V každém případě se vždy můžete zeptat sama sebe „Stojí mi vztah s tímto člověkem za to?“


Otázka: S čím vším se může žena během vývoje vztahu setkat, když je její partner o dost let starší. Mám takového partnera a rozumím si s ním natolik, že zvažuji další společný život.

Velký věkový rozdíl není v partnerském vztahu překážkou. Důležité je, abyste se ve vztahu cítila dobře a zda splňuje základní předpoklady funkčnosti. To znamená, zda s partnerem vytváříte harmonii, máte alespoň jeden společný zájem, umíte komunikovat o nepříjemných záležitostech a navzájem se zásadně neiritujete nějakou činností či povahovou vlastností. Pokud cítíte jakékoliv obavy z následků vyplývajících z věku partnera, doporučuji vám o těchto pocitech s partnerem bez okolků hovořit. Pokud se oba dva ve vztahu budete chtít cítit dobře, vždy naleznete společné řešení. Vztah, kterým oběma stojí za to, bude fungovat bez ohledu na věkový rozdíl. Stáhněte si ještě mojí knihu 4 metody pro výběr partnera


Otázka: Už druhým rokem se potýkám s výběrěm správného partnera. S mým partnerem jsme již šest let a před dvěma lety jsem poznala jiného kluka, který mě hodně přitahuje. Asi po roce rozhodování, zda mého přítele opustit či nikoliv, jsem se rozhodla zůstat ve vztahu. Nicméně po roce se situace opakuje.

Pokud se dlouhodobě potýkáte s výběrem partnera, tak je to proto, že jste s ním v některých oblastech nespokojená. Nespokojenost je právě ten motiv, který nás žene stále někam jinam, abychom nalezli uspokojení a klid. Je dobré vědět, co se vám ve vztahu nelíbí a co byste chtěla najít, abyste byla v klidu. Napsal jsem malou knihu 4 metody pro výběr životního partnera, kterou si můžete stáhnout. Kniha by vám měla poskytnout základní rady, jak poznat toho pravého. Umění si vybrat se musíme naučit. Někdo nás na začátku přitahuje, ale to ještě neznamená, že je vhodný pro život. Další praktické rady obsahuje také náš e-book Jak najít toho pravého.


Otázka: Líbí se mi kolega, ale nevím jak se s ním sblížit. On je nesmělý.

Pokud k němu cítíte něco více, určitě bych se nebránila ho pozvat například na přátelskou kávu, drink nebo do kina. Tipy na zajímavé i trošku bláznivé schůzky můžete najít také v naší knize Rande tak trochu jinak.Proč nejdříve nebýt přáteli a nechat váš vztah pomalu rozvinout? Myslím, že pozváním nemáte co ztratit. Obecně, jak sama jistě víte, nemá smysl na druhého tlačit, ale vytvářet spíše příjemné okamžiky, které mohou přejít v něco více. Hodně zdaru a hezký den. Lenka Černá


Otázka: Mám zájem o jednoho muže, ale bojím se mu naznačit něco více.

Dobrý den, co takhle pána pozvat na kávu nebo na výlet? Zkuste s ním nejprve navázat přátelský vztah a až poté uvidíte, co se z toho vyvine. Zároveň během vašeho přátelského setkávání můžete nabrat více odvahy k něčemu dalšímu. Přeji hodně štěstí! Lenka Černá


Otázka: Líbí se mi můj nadřízený a nevím zda ho oslovit.

Zdravím, vztahy na pracovišti mohou znamenat pro Váš život komplikaci. Rozmyslete si tedy dobře, zda je tento člověk doopravdy tím pravým pro Váš budoucí život. Mnohé aféry na pracovišti končí pouhým románkem na pár nocí a nevyústí v dlouhodobý partnerský vztah. Kromě toho se díky tomu mohou Vaše vztahy na pracovišti zhoršit a kromě nejasného vztahu se přestanete cítít dobře i na pracovišti. Pokud jste tedy ochotna obětovat všechna výše zmíněná rizika, stačí přece nadřízenému poslat email s návrhem na oběd či kávu (nedoporučovala bych večerní hodiny). Přeji hodně zdaru. Lenka Černá


Otázka: jsem s přítelem půl roku a teď plánujeme společné bydlení, ale docela často se hádáme. Nechci o něj přijít, ale bojím se, že takhle o něj přijdu. Nevím, co dělat, pořád okukuje hezký a hubený holky. Jen nevím, aby nám společné bydlení nějak neublížilo.

Společné bydlení vždy vynese na povrch nekompatibility vztahu, proto bych vám doporučil si nejprve zjistit, zda jste s partnerem kompatibilní. Viz webové stránky: http://www.seznamit-se.cz/ https://www.mujvztah.cz/knihy-kurzy/4-metody-pro-vyber-zivotniho-partnera-free.html Vztah není o dokazování vzájemné dokonalosti, ale o sdílení vzájemné pohody a krásy života. Pokud zjistíte, že kompatibilní nejste, celý život budete s partnerem nesvá a budete se trápit.


Nenašli jste odpověď na váš konkrétní dotaz? Nechte si zpracovat odborný posudek kouče

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss