Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Šest strategických kroků pro překonání nevěry


1. Stojí nám to za to?

Byl vám nevěrný, byla vám nevěrná. Nepříjemné předtuchy vystřídala tvrdá realita. Emoční výlevy utichly, ale co dál? Jak a zda vůbec bude náš vztah fungovat?

První krok pro překonání nevěry je zároveň nejdůležitější. Považujte ho za základní kámen, když nebude silný, váš obnovený vztah nevydrží.

Jednoduše si každý z vás položte otázku: „Stojí mi to za to pokračovat?“. Zkuste vynechat logické argumenty typu „musí, protože máme děti“ nebo „zkusím to, co by na to řekli naši známí“. Na otázku budete znát odpověď hned, jen naslouchejte sami sobě a eliminujte výše zmíněné racionální argumenty vaší hlavy. Odpověď ANO musí zaznít u obou partnerů. Pokud u jednoho z vás zazněla odpověď NE, podejte si ruku a popřejte hodně štěstí. Na fungující vztah musí být dva, jeden, byť nadšenec, nestačí.

2. Proč se nám to vlastně stalo?

Stojí vám to oběma za to? Výborně, základní kámen máte postavený. Pokud jste se tedy spolu s vaším partnerem dostali do této svízelné situace, je pro oba nejdůležitější pochopit příčinu nevěry. To, v jakém stavu jste se totiž ocitli dnes, není náhoda, ale jen následek vašeho vzájemného partnerského chování v minulosti. Oba dva se tedy samostatně zamyslete proč se právě vám nevěra stala a příčiny si napište na papír. Pokud jste v pozici „ublíženého“, zamyslete se nad svým chováním k partnerovi a jeho příčinami, obviňováním toho druhého správnou cestu nenaleznete. Pokud jste v pozici „nevěrníka“ zamyslete se nad tím co vám ve vztahu scházelo, z jakého důvodu jste byl nevěrný/á.

3. Hodina pravdy

Odsouhlasili jste si, že vám to stojí za to. Sepsali jste si možné důvody vaší současné situace. A co nyní? Připravte se, že tato fáze je pro mnohé partnery v krizi nejnáročnější. Proto hned jedna rada na začátek: Během celé debaty se nesmíte navzájem obviňovat. Pokud jeden z vás začne, máte nárok debatu přerušit.

Upřímně si navzájem řekněte napsané. Zvolte si určitou dobu na vaši řeč, druhý vám do ní nesmí zasahovat. Po jejím skončení pokračuje druhý. Pokud jeden z vás začne o možném „znovuzrození“ vašeho vztahu pochybovat, připomeňte partnerovi odsouhlasení bodu 1 – Stojí ti to za to přece!

4. Změňme se

Přežili jste hodinku pravdy? Výborně, pojďme si tedy říci co dále. Z vaší debaty jistě vzešla nejedna připomínka k tomu druhému, v čem by se mohl zlepšit, co by mohl dělat jinak, v čem vám nevyhovuje. Oba dva si tedy na papír (ano opět písemně) napište, co byste chtěli na svém protějšku změnit, v čem by měl být lepší, pozornější. Poté si opět své body vzájemně přečtěte a rozhodněte se, které jsou pro vás oba nejdůležitější. Na třech až pěti nejvýše postavených se musíte dohodnout. Jak?

5. Nová pravidla vašeho vztahu aneb dohody,dohody,dohody!

Máte definováno? Dobrá, uvědomte si, že nejednáte s partnerem systémem výhra prohra, ale tak, že každý trochu ze svých požadavků ustoupíte. Zde máte názorný příklad:

Ona: „Nenávidím když chodíš pozdě“
On: Víš, že mám nabitý program, nikdy nevím jak to se mnou bude“
Ona: Dobře, dohodneme se tak, že když se zpozdíš do 5 minut, nemusíš ani psát SMS ani volat. Pokud to bude tvé zpoždění více než 5 minut, napíšeš mi SMS nebo zavoláš, jak velké tvé zpoždění je. Já poté s tvým zpožděním budu počítat a vydržím čekat.
On: Dobře, s tím souhlasím.

Pochopili jste? Výborně, takto se dohodněte na všech vysoce postavených bodech, které máte napsané. Sepište si je písemně a finálně odsouhlaste. Možná se vám to bude zdát legrační, ale síla psaného slova je odvěká. Oba dva získáte opravdový pocit partnerské dohody. A co když je jeden z vás nebude dodržovat? Z osobní zkušenosti vám doporučuji určitý limit pro porušení, nazýváme ho s partnerem: Systém třikrát a dost. Pokud váš partner či partnerka poruší třikrát, musíte se navrátit k bodu jedna a znovu si položit otázku: Stojí ti tedy náš vztah za to?

6. A opona se znovu zvedá

Gratuluji, zvládli jste se postavit a společně s partnerem znovu vybudovat váš hrad. Co když ale postupem doby znovu přijdou výčitky a obviňování? To může váš vztah opět dostat do úskalí. Za škaredým obdobím proto oba dva musíte udělat tlustou čáru. Znovu se postavit na jeviště a vzájemně si říci: „To co bylo si odpouštíme,stojí nám to za to pokračovat a začínáme od začátku“. Opona se zvedá..

Přečtěte si dále:
Proč vzniká nevěra?
Jak se pozná nevěra?

Kniha: 101 tipů jak poznat nevěru

Další články v kategorii nevěra

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss