Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Typologie jeho EX. Naučte se to s nimi!

napsala: Lenka Černá

Ve vašem životě se objevil nový muž, se kterým vám to konečně klape. První měsíce jsou skvělé, ale jediné, co vám to vlastně kazí, je jeho ex. Ta, kterou opustil a “vyměnil” ji za vás. Taková ex může bez dobré komunikace vaši vztahovou pohodu pěkně narušit, a proto se budete muset naučit, jak se v takové situaci zachovat. Navíc, typologicky je expartnerek více “druhů” a tak si je dneska pěkně rozseparujeme.

 

Prototyp EX č. 1 – Super kamarádka

Taková ex je největší oříšek. Váš partner s ní totiž chce trávit čas a tvrdí, že jsou pořád skvělí kamarádi. Může to tak být, ale z mé praxe tvrdím, že pokud jsou daní dva dobří přátelé, mají velkou šanci být i dobrými partnery. A jak se tedy zachovat? Určitě partnerovi dejte volnost, aby si přišel na to, že to zas tak horké s tím kamaráděním nebude. Protože, pokud se jim vztah rozpadl, kamarádství v něm nemohlo fungovat. Zároveň, když se dva rozchází, zcela jistě jim je to líto a snaží se alespoň nějaký vztah zachovat. Dle mé praxe to v 90% stejně nevyjde, ale na to si musí ten váš přijít sám. Když mu budete dělat scény, vy budete ta nepříjemná a jeho ex ta kamarádka, co mu rozumí a to je špatně!

 

Prototyp EX č. 2 – Emoční vyděrač

Určitě vám v tomhle rozpoložení bude lépe, protože vy jste právě ta, která je příjemná a expartnerka ta, která dělá nepříjemnosti. I taková ex však může vztah otrávit, a to tím, že ji váš partner může pořád řešit a mít tendence se jí podvolit. Je ale obětí manipulace, což nemusí vidět. V tomto případě se snažte nejen s partnerem vyřešit, jak s ní komunikaci omezit, ale také mu jemně naznačte, že s ním partnerka manipuluje. Kupte mu například CD o  manipulaci : Jak zneškodnit manipulátora , aby pochopil, co to vlastně manipulace je. Sama se však do komunikace s jeho bývalou nepouštějte a držte si svou pozici v pozadí. Buďte ta, která podporuje a chápe, dává zdravou zpětnou vazbu.

 

Prototyp EX č. 3 – Nebezpečná hysterka

Svým způsobem nejnáročnější prototyp, protože je extrémně otravný a také nebezpečný. Může vám vyhrožovat, dělat nepříjemnosti, otrávit psa a prostě není psychicky v pořádku. Na vašem partnerovi byla emočně závislá a teď neví, co se sebou. V tomto případě bych byla částečně aktivní a ukázala jí, kde je její pozice a jakou pozici mám já. Zároveň bych ale držela emoce na uzdě a rozhodně se nenechala zatáhnout do nějaké emoční hádky, křiku a hysterických scén. Zapište si do hlavy, že vy jste ta, která je výše a také, že z každého boje i debaty byste měla odcházet jako královna.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss