Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Ušetřete 30% za 30 vteřin

napsal: Aleš Kalina

ušetřete 30%Inteligence člověka má několik forem. Můžeme být inteligentní v oblasti vztahů, ale finanční inteligence nám může chybět. Podstatou finanční inteligence je schopnost peníze nejen vydělávat, ale i správně utrácet a rozmnožovat. Jak se dá rychle ušetřit 30% našich výdajů? Jednoduše. Vezměte své plastické bankovní karty a rozstřihejte je.

Tento jednoduchý krok vám pomůže během jednoho roku uspořit 20% až 30% vašich peněz! Jak je to možné? Bankovní karty poskytují sice pohodlí při manipulaci s penězi, ale pouze pro poučeného člověka. Svojí jednoduchostí nabízejí rychlý přístup k síle peněz. Plastickou kartou zaplatíme rychle, aniž bychom viděli úbytek peněz ve své peněžence.

Platit kartou není dnes nic složitého a podlehnout touze koupit si něco příjemného je tak jednoduché. Na konci měsíce nás pak čeká nepříjemný pohled na stav našeho účtu, poněvadž si nejsme jisti, kolik jsme toho za minulé období utratili a kolik peněz nám tam vlastně zbývá.

Tento přístup k penězům je nebezpečný. Necháme se řídit momentální touhou, místo dlouhodobou perspektivou a finančním plánem. Nevíme-li, kam se chceme v kvadrantu financí dostat, s velkou pravděpodobností skončíme zadluženi a s nepříjemnými myšlenkami, kdy a jak to všechno poplatíme.

Zničením bankovních karet získám úspory a sledováním svých výdajů pomocí rozpočtu (Nabízím vám ke stažení svoji vlastní tabulku v Excelu) získám přehled o všech svých výdajích a příjmech.

Uspořené peníze můžeme použít k budování svého finančního portfolia. Nejprve si založíme samostatný účet, kam budeme shromažďovat přebytky peněz tak dlouho, dokud nenašetříme pětinásobek svých měsíčních výdajů. Tento účet by měl být dobře úročený, ale současně by měl poskytovat možnost vybrat peníze do jednoho měsíce. Tato zásoba peněz je připravena na neočekávané výdaje a poskytne nám svobodu a příjemný pocit ze života. 50% Čechů dělí od bezdomovců 2,5 měsíce, pokud ztratí svůj pravidelný měsíční příjem. Nezahrávejme si proto se životem a pusťme se do ukládání peněz, dokud je čas.

Pokud vytvoříme zálohu pro neočekávané výdaje, nastal čas pro naplňování zásobníků pro investice. Investice si rozdělme do tří kategorií: Krátkodobé riskantní, střednědobé mírně riskantní a dlouhodobé bezpečné. Do jednotlivých kategorií vkládejte 20%, 30% a 50% svých úspor.   

Zdá se, že dnešní společnost nabízí mnoho příjemných věcí, ale většina lidí na ně nemá peníze a trápí se. Připadá jim, že by si chtěli tolik věcí koupit, ale jejich kapsa zeje prázdnotou. Nepropadněte touze nakupování na úvěr a raději si budujte svoji finanční říši, která vám jednou vynese slušné jmění, a budete si moci dopřát cokoliv. S půjčkou sice můžete mít své přání ihned splněné, ale budete zadlužení po celý život. Pokud si zvolíte cestu krátkodobého utažení opasku, budete si moci jednou dopřát cokoliv a v mnohem lepší kvalitě a bez použití úvěru.

Finanční svoboda je stejně krásná jako svoboda v ostatních kvadrantech. Poskytuje volnost a pohodu. Můžete si dělat, co chcete, a nemusíte se obávat, že přijde kdokoli a bude vám něco diktovat, či brát. Můžete se dokonce i rozhodnout nepracovat, pokud se vám nebude chtít, a užívat si života dle svých tužeb. Na tento pocit čeká většina národa celý život a když konečně přijde důchod, zjistí, že jsou nemocní či vyčerpaní, a života si stejně neužívají.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss