Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Žárlivost – zničí vám vztah

napsal: Kolektiv

Mírná žárlivost se může v každém vztahu objevit, pokud ovšem překročí určitou mez, může postupně zničit i jinak nadějný partnerský vztah.

Jak poznat, že vaše žárlivost začíná  překračovat únosnou mez?

Je normální, když vás trochu popíchne rozhovor vašeho muže s přitažlivou ženou nebo jeho pohled na dlouhé nohy dívky stojící v městské hromadné dopravě nad ním. Dovedete-li svoji žárlivost ovládnout a neztropit mu scénu, a to ani doma po večírku nebo vystoupení z MHD, je vše  v pořádku. Malá zmínka o tom, že ta okukovaná slečna měla opravdu dlouhé končetiny, se nepočítá. Pokud však máte zkaženou náladu na celý den, není to úplně v pořádku a je čas se zamyslet, zda vás vaše žárlivost neovládá více, než je ve vztahu únosné. Žárlivost se samozřejmě zdaleka netýká pouze žen. Muži jsou stejně žárliví a jejich scény stejně vášnivé.

Jak se vyrovnat se žárlivostí?

Promluvte si s parterem
O situacích, ve kterých máte tyto nezvladatelné pocity, si promluvte se svým partnerem. Vysvětlete mu, že se vás dotýkají a pokuste se spolu s ním zjistit proč. Komunikace o problému váš vztah posílí a pokud stojíte partnerovi za to, rád vám v dané situaci pomůže.

Zjistěte, proč jste žárliví
V 90% případů je žárlivost pouze neopodstatnělou domněnkou žárlícího a nemá s reálným životem nic společného. Odborníci se domnívají, že žárlivost je pouze převlečený strach ze ztráty partnera a ten musí mít vždy nějaký kořen. V minulosti jste pravděpodobně zažívali nevěru nebo jste v dětství dostávali rodičovskou lásku jen za určitých podmínek. Vzniklo vám tak nevhodné emoční nastavení, které způsobuje emoce strachu.

Vyhledejte pomoc odborníka – Pokud pociťujete výše zmíněné pocity strachu, měli byste vyhledat pomoc odborného kouče. S ním můžete přijít na příčiny vaší žárlivosti a kořeny vašeho myšlení vymýtit. Toho naleznete například zde: KONZULTACE

Přečtěte si také:
Žárlivost – jak se jí zbavit a proč vlastně vzniká
Žena a emoční závislost
Zbavte se emoční závislosti

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss