Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Získejte vztah na celý život

napsala: Lenka Černá

Kdo z nás by nechtěl vztah pro celý život. Společně projít každým obdobím našeho života, společně vychovat děti a také společně zestárnout. Mít jeden spokojený vztah, to nám ušetří mnoho našeho životního času, nemyslíte? Jen si vezměte v potaz, kolik času strávíme přemýšlením nad tím, zda vztah zbourat, kolik času i energie nám zabere rozvod, dohady a hádky. Mít fungující vztah na celý život, to je obrovská výhra a přála bych ji každému z vás. Na základě mé praxe vám dnes mohu dát praktický návod, jak jej získat.

 

Najděte si partnera, který je s vámi vztahově kompatibilní

Mnohdy se snažíme slepit něco, co prostě slepit nejde. Jsme s partnerem jako voda a olej, které se nikdy nesmísí. Pokud chcete prožít život jen s jedním partnerem, musí to být někdo, kdo se k vám prostě hodí, nemyslíte? Než tedy vstoupíte s někým do pevnějšího svazku, otestujte si, zda jste s ním kompatibilní. Odpovězte si na následující otázky:

 

  • Mám s partnerem společné zájmy a životní priority?
  • Je pro mě můj partner zároveň i mým dobrým kamarádem?
  • Máme shodnou sexuální chemii (přitahujeme se)?
  • Rozumím si s jeho přáteli a on s mými?
  • Máme shodné názory na výchovu dětí a naše další směrování?

 

Na základě těchto otázek můžete dobře rozpoznat, zda se k sobě hodíte. Pokud si stejně nejste jistí, najměte si na to specialistu, který vám se vztahovou kompatibilitou pomůže, více zde: Koučové – vztahová kompatibilita

 

Naučte se ve vztahu komunikovat

Pokud byste se mě zeptali, jaký je nejčastější důvod rozpadu manželství mých klientů, jednoznačně řeknu, že nedostatečná komunikace o problémech, která přerostla v dlouhodobě neřešené tlaky mezi partnery a vede k vzájemnému odcizení se. To, že jste s partnerem kompatibilní, ještě neznamená, že vám vše bude fungovat. Vždy přijdou momenty, kdy budete muset řešit neshody a odlišné názory, záleží ale jen na vás, jak to zvládnete. Proto se naučte ve vztahu otevřeně mluvit a vždy dojít ke shodě. Netolerujte vztahové tlaky a jakoukoliv „blbou náladu“ mezi vámi řešte. Jinak necháte nevyřešené zahnít a to se vám vymstí.

 

Kontrolujte si spokojenost ve vztahu

Jako dáváme auto do servisu, i vztah bychom měli jednou za čas nechat zkontrolovat. Nemusíme sebe nikam vozit, ale chce to si jednou za rok s partnerem sednout a pohovořit o tom, co nám ve vztahu třeba chybí, co bychom naopak zopakovali nebo dělali častěji. Jednoduše se s partnerem pobavte o tomto:

  • Co vám na druhém vyhovuje – pochvalte se
  • Co vám na druhém vadí – shodněte se formou dohody, jak budete řešit
  • Co byste rádi změnili – uzákoňte si nové aktivity

 

Vztahovou technickou neberte jako návštěvu zubaře. Vyjděte si s druhým někam na kafe nebo něco dobrého a udělejte si na sebe hezký čas. Chcete spolu být přece celý život a tak pro vás takové momenty budou zcela jistě příjemné, nikoliv o hádkách, nemyslíte?

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss