Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Jste po rozchodu? Dejte si po-rozchodovou rehabilitaci!

napsala: Lenka Černá

Podle současných průzkumů je rozvod a rozchod třetím nejvíce stresujícím zážitkem každého z nás. A věřím, že moc dobře víte, o čem tu mluvím. Ten moment, kdy se vám během chvíle rozpadne celý život. Anebo rozchod zdlouhavý, kdy už je váš vztah takzvaně přechozený. Jen se bojíte udělat první krok a prodlužujete tu vztahovou agónii i několik let.

Když už se dostanete do momentu, kdy jste po rozchodu, záleží pouze na vás, jak s tímto obdobím naložíte. Jestli se zhroutíte a budete půl roku ležet v posteli, nezřízeně pít a střídat sexuální partnery. Anebo k tomu přistoupíte tak trochu zodpovědně a řeknete si, že rozchod využijete k tomu, abyste vztahově vyrostli a prostě se zrehabilitujete. Ukážu vám jednotlivé kroky, jak s takovou vztahovou rehabilitací začít.

 

Vytvořte si vlastní psychickou kotvu

Nebojte se, nebudete muset chodit kupovat loď. Kotvit budete vlastní psychiku, hned vysvětlím, jak. Ať váš rozchod proběhl z jakéhokoliv důvodu, je konec a do starých vod se není dobré vracet. Vaše psychická kotva bude spočívat v tom, že si právě dnes slíbíte následující: Udělám maximum pro to, abych byla stabilní jedinec a byla šťastná. Jednoduše si slíbíte, že počínaje dnešním dnem na sobě budete pracovat tak dlouho, než se opět budete cítit dobře a hlavně budete znát příčiny toho, proč se vám takové bolesti v životě dějí.

 

Vyčistěte si byt, všechno staré pryč!

Všechno, co vám vztah připomíná, musí jít pryč. Nebude to lehké, protože naše psychika umí připomínat i na základě vůně nebo místa. Ale jeho fotky, společné hrníčky, jeho oblečení, jeho kartáček. Vyházejte prostě všechno a nemějte slitování. Pokud si chcete něco schovat na památku, dejte to hodně hluboko do krabic, abyste k tomu neměla přístup. A když už budete u toho vyhazování, ukliďte si celý byt, dům. Všechno staré, co už rok nepoužíváte nebo nenosíte, dejte třeba na charitu. Sběrných míst je dnes spousta a můžete tak alespoň pomoci ostatním. Budete se i díky tomu cítit lépe.

 

Naplánujte si vaše budoucí aktivity

Zapomeňte na polehávání doma v pyžamu. Budete muset váš mozek na nějakou dobu zaměstnat, jinak se doma uhryžete vlastními myšlenkami. Vezměte si tužku a papír a naplánujte si aktivity na týden dopředu. Dělejte tak třeba každou neděli. Mějte alespoň 5x týdně nějakou aktivitu kromě práce a pobývání doma. Zkuste nové koníčky, na které jste neměla čas. Začněte konečně běhat, chodit tancovat, cokoliv, co bude mimo váš domov. Zároveň ale relaxujte a o víkendu si klidně zůstaňte doma. Věčné poletování někde není možné praktikovat sedm dní v týdnu a tak mějte také dny, kdy budete lenošit v teple domova. Váš týdenní plán aktivit hlavně dodržujte a buďte k sobě nekompromisní. Že chcete pobrekávat doma místo salsy? Nenechte se od hlavy oblbnout a neposlouchejte ji. Seberte se bez přemýšlení a jděte!

 

Zjistěte, proč se vám ty hrůzy děly

Když už se stabilizujete ve svém týdnu, měli byste se posunout o krok dále. A to zjistit, proč se vám vlastně takové hrůzy děly a zajistit, aby se vám neopakovaly. To znamená, musíte odhalit vaše vztahové naprogramování, a to nejlépe pomocí kouče. Mohu vám doporučit naši kliniku, více na www.life-clinic.cz anebo www.mujkouc.cz . Další cestou jsou přednášky o osobním růstu, knížky a audio CD, které vás navedou tím správným směrem (více na www.muj-kompas.cz ). Primární je, abyste zjistili zdrojový kód vašeho naprogramování od vašich rodičů a na něm zapracovali. Jinak budete točit stále ty samé vztahy dokolečka.

 

Napište si objednávku životního partnera

Posledním krokem vaší vztahové rehabilitace je sepsání objednávky životního partnera. Ne, nezaklepe vám poté na dveře, ale je dobré si specifikovat, jakého partnera vlastně chcete. Jaké by měl mít vlastnosti, jaké jsou jeho priority a jak vypadá jeho život? Stručný návod, jak na to, najdete zde: Objednávka životního partnera

 

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss