Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Jste ve vztahu trpitelem?

Jen málokterý vztah je v dnešní společnosti dlouhodobě šťastný a harmonický. Čísla ukazují jasně 50% rozvodovost a proti tomu jen 3% vyvolených, kteří označují svého životního partnera za jakéhosi duchovního dvojníka. Zcela logicky mě tedy napadá, co těch zbývajících 47% české populace? Jakého partnera doma každý má a jak se s ním cítí? Mnoho současných svazků nedrží při životě společné touhy či vděčnost za toho druhého. Spojovacím článkem partnerů je často hypotéka, děti, rodiče, či společenské přijetí. A tak se stává, že jeden z páru stojí v pozici trpitele a není schopen ze vztahu odejít. Jak se tedy typický trpitel pozná?

Nízká křivka vztahu

Každá lidská hlava je vybavena schopností neustálého srovnávání dat, na jehož výsledku pak zaleží její nálada. Díky tomuto srovnávacímu mechanismu můžeme jednoduše zjistit, do jaké míry se ve vztahu cítíme dobře. Pokud byste tedy měli ohodnotit váš současný vztah od 0 (nejhorší nálada) do 10 (nejlepší nálada), jak se v partnerském vztahu dlouhodobě cítíte? Pokud se více než jeden rok ve vztahu cítíte pod číslo sedm, jste trpitelem, který vztah jen z určitých důvodů udržuje, neprožívá však štěstí ani harmonii.

Opakovaná či stálá nevěra

Vaše či partnerova nevěra není pudovou záležitostí, módním trendem, ani nedostatkem sex appealu druhého. Je pouze následkem nerespektování známek nefunkčnosti vztahu. Pokud jste tedy ten, který je podváděn a nic s tím nedělá, jste trpitelem. Opět v partnerství zůstáváte jen kvůli někomu či něčemu jinému, ale sami spokojení nejste.

Psychické a fyzické týrání

Váš partner je k vám hrubý, emočně vás vydírá, nebo vás dokonce fyzicky napadá. Přesto stále dokola odpouštíte a doufáte, že jednoho dne zmoudří a změní se. Váš vztah ochromí strach z nového ponižování a vy jste trpitelem, který sedí, místo aby konal.

Jste tím druhým

Mnoho žen i mužů dnes žije se zadaným partnerem, který se však nehodlá vzdát svého rodinného zázemí. Lidé tak žijí léta paralelní vztahy a ti druzí jim to promíjejí. Pokud máte svého partnera doma jen jednou za čas a on tráví noci ve dvou ložnicích, jste trpitelem, který je ochoten být druhým místo užívání si plnohodnotného vztahu.

Lidské soužití dvou není o utrpení, hádkách a boji. Nezapomeňte, že partnerství by z vás mělo dělat ještě lepšího člověka. Mělo by být založeno na důvěře, společných touhách a absolutní synergii. Pokud se tedy chcete cítit lépe, ukončete své trpitelství a začněte na sobě pracovat. Sjednejte si schůzku s koučem, který odhalí vaše emoční nastavení, které vás ze vztahu nepouští a pomůže vám stanovit vaše nové cíle. Rozhodně se v žádném případě nespoléhejte, že „se to třeba někdy zlepší“.

Přečtěte si také:
Domácí násilí

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss