Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Nepodceňujte vliv Vánoc

 

Jen málokdo pochybuje o nádheře Vánoc, o jejich kouzlu pro děti a posílení rodinné pohody a zázemí. Během tohoto období lidé zapomínají na své problémy a snaží se místo zla konat dobro. Přemýšlíme, jak svým nejbližším dělat radost a překvapit je dárkem co možná nejpříjemněji. Aby vše klaplo v pravou chvíli, chvíli, která se plánuje do posledního detailu, aby bylo fajn.

Děti jsou na tyto dny zvlášť natěšené. Nechávají plynout své fantazie a neomezují se ve vyjadřování svých nejniternějších tužeb. A proč by taky měly? Jejich nezatížená mysl ještě nebyla poučena, že by pro jejich přání mělo nějaké omezení existovat. Tak se na oknech objevují nejrůznější vzkazy Ježíškovi. Dospělí fascinováni dětskou upřímností mnohdy uroní slzu a v duchu si přejí vrátit se zpět do jejich světa a nechat se unášet krásou nadšení a touhy.

Jen málokdo si v těchto nádherných chvílích uvědomuje, jaký vliv má právě naplňování těchto dětských tužeb na jejich další život, až dospějí. Děti na své rodiče bezmezně spoléhají a doufají, že právě oni splní jejich skrytá přáníčka přesně tak, jak si je vysnily.

To se však v mnoha případech neděje, a tak se velké sny a hluboce toužebná přání mění ve zklamání, jehož důsledky nebudou vidět hned, ale o mnoho let později. Uvedu vám příklad muže, který podobné situace zklamání zažil, a uvidíte, jaké katastrofální následky tím nepoučení rodiče způsobili v jeho dalším životě.

Muž mi vylíčil několik svých životních neúspěchů, a při hledání jejich příčin i Emočních rovnic jsme se dostali i k jeho vánočním prožitkům, k rodinné atmosféře, která je provázela i k dárkům, které dostával. Dozvěděl jsem se, že i on měl svá dětská přání, ale častokrát se stávalo, že ač byla uvedena na seznamu a pečlivě vylepena na okno, aby si Ježíšek všiml, pod stromečkem se očekávané dárky neobjevily. Vždy už se plný těšení  při štědrovečerní večeři nemohl dočkat, až se rodina přesune ke stromečku. Dárků tam bylo sice víc než dost, ale ten svůj, který si nejvíce přál, tam nenašel. Smutek dítěte se nedá slovy popsat, zmařená dětská touha i víra ve své sny taky ne. Jen těžko se dá zjistit, kolik škod napáchal tento večer v mysli jednoho malého tvora, jehož rodiče mu dali mnoho dárků, ale ne ten, po kterém nejvíc toužil.

Odhalili jsme tyto Emoční rovnice:

„Vánoce mohou být zklamáním“, „I v množství dárků může být pro mě zklamání“, „Má očekávání se nemusí splnit“, „I ve velkém množství dobrého nemusím najít, po čem toužím“ a „Můj život je jedno velké čekání“.

Tento muž sám potvrdil, že pro něj Vánoce nebyly chvílemi, na které se těšil, což bylo příčinou mnoha nepříjemných sporů s manželkou. Nutil se vánoční pohodu nějak prožívat, aby nekazil dětem jejich těšení, ale vždy si oddychl, jakmile bylo vše za ním. Nevěděl, proč tyto chvíle nemá rád, ale po rozboru svých rovnic konečně pochopil, proč mu jeho mozek hlásil nepříjemné myšlenky a strach ze štědrého dne. Mohou-li být Vánoce zklamáním, tak raději od nich rychle pryč.

Stěžoval si, že se jeho velká očekávání v životě za 20 let nenaplnila. A ne proto, že by líně přihlížel úspěchu jiných a pouze si stěžoval na svět. Intenzivně pracoval, nenechal se neúspěchy odradit, avšak marně. Několik osobních krachů a finančních propadů ho přivedlo na pokraj životních sil.

Měl výbornou partnerku, která by pro něj obětovala vše. Vytvářela nádhernou atmosféru, starala se o děti, pracovala a vybudovala si úspěšnou kariéru, čímž přinášela do rodinného rozpočtu nemalý peníz, ale jeho mozek mu začal hlásit, že je to málo, že by možná někde jinde a s někým jiným bylo lépe. Zkrátka v množství dobrého nenašel to, po čem toužil.

On samozřejmě o těchto svých rovnicích nevěděl a teprve po jejich odhalení pochopil, jak silný mozek je a že pracuje pouze s daty v něm uloženými. Že mu celou dobu předkládal informace, které neměly se skutečností nic společného. Že to byly pouze jeho vlastní pohledy, vykalkulované na základě Emočních rovnic, uložených z dávné doby Vánoc, kdy ještě o životě nic nevěděl.

Jeho život byl jedním velkým čekáním. Pachtil se za svými sny, aby vždy skončil neúspěšný, s bolestí v duši. A když už se konečně blížil ke svému cíli, “jakoby změnil kurs“ a vydal se jinou cestou, aby si své rovnice dokonale potvrdil a „vychutnal“. Svět totiž není místem spravedlnosti. Jediná spravedlnost, kterou zde naleznete, je tato: „Svět vždy bude zrcadlit obsah vaší hlavy v tom, co právě prožíváte“. V této zákonitosti je tento vesmír dokonalý.

Závěrem:

  1. Podívejte se, co ve svém životě prožíváte, a pokud se vám to nelíbí, nestěžujte si na to, ani nikoho neviňte. Odráží se vám pouze obsah vaší hlavy, který ale nemusíte znát. 80% svých Emočních rovnic si nejsme schopni uvědomit.
  2. Rodiče, chraňte své děti před jejich budoucími katastrofami. Poznejte jejich přání a povzbuzujte je k jejich uskutečnění. A když jim splnění jejich přání nemůžete dopřát, mluvte s nimi a vysvětlete jim, že jejich přání znáte a vynasnažíte se jim je pomoci naplnit. Hlavně nepřecházejte jejich očekávání mlčením a přehlížením toho, po čem jejich srdce touží.

Přečtěte si také:

Relaxační pobyty

Dobré manželství hojí rány

Objednejte si:

101 tipů jak poznat nevěru

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss