Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Poznejte skutečnou tvář toho druhého

napsala: Lenka Černá

Věřím, že každý z nás někdy ve vztazích, ať již partnerských, přátelských či obchodních, zažil zklamání. Na začátku se ten druhý zdál příjemný a chytrý protějšek, po nějaké době se z něj však vyklubal někdo úplně jiný. Mně osobně se tak stalo několikrát v životě a vždy jsem si pokládala otázku: „Jak to, že jsem tu druhou tvář člověka nepoznala ihned?“ A dá se vůbec poznat skutečná, a často ta schovaná, podstata osobnosti? Tvrdím, že každý má buď zdravé či nezdravé jádro, které však perfektně schovává. Skutečnou podstatu osobnosti si jednoduše necháváme jen pro sebe, je zahalená v našem smíchu, předstírané (nebo nepředstírané) dobré náladě, přikyvování a každodenním chování. Když jsme však sami se sebou, jsme to skutečně my a taková osobnost se často rapidně liší od té, jaká se prezentuje před ostatními. Jediné momenty, kdy se (často nedobrovolně) ukáže, jsou emočně vypjaté momenty.

Ráda bych vám v tomto článku předala techniky, jak skutečnou tvář člověka odhalit. Je již na vás, zda budete ukazatele poté respektovat. Mně osobně se nevyplatilo je ignorovat, protože dříve či později se skutečná tvář toho druhého objevila.

Technika #1 – Vezměte ho do prostředí, které nemá rád

Když setrváváme ve vlastních stereotypech, které jsme si sami vytvořili, náš život je jedna velká klidná voda. Až když se dostaneme do nových a ještě k tomu nepříjemných situací, ukáže se, jak pevnou máme psychiku a také, jací ve skutečnosti jsme. Pokud druhého vezmete do restaurace, kterou nemá rád anebo do prostředí, které mu nesedí, jasně uvidíte, jak se chová. Dříve či později totiž emoce neustojí a začne se projevovat „svým“ způsobem. Podle jeho chování můžete jasně určit, co bude dělat, když se mu něco nebo někdo nebude líbit.

Technika #2 – Odmítněte ho v záležitosti, která je pro něj důležitá

Pravděpodobně si budete připadat přechodně necitliví, avšak bolest z toho, že je druhý ve skutečnosti nečistý, je jistě větší než krátkodobé odmítnutí. Jak to tedy udělat? Jednoduše odmítněte druhého v oblasti či situaci, která je pro něj důležitá. Může to být i něco, s čím již počítal, například mu zrušte na poslední chvíli přislíbení účasti na jeho narozeninách, zamítněte mu zvýšit plat (v tomto případě se lidé skutečně dobře projevují). V této situaci se vám daný jasně ukáže, jaký je, když nebude po jeho v pro něj důležité, životní oblasti.

Technika # 3  – Nechte ho o hladu a žízni

Skutečně nejsem masochista ani tyran. Vzpomeňte si na sebe, jak vám pracuje psychika, když máte hlad anebo jste žízniví. Pravděpodobně se nesmějete na celé kolo a nejste akční. Spíše máte tendenci upadat do nevrlosti, únavy… V této situaci tedy jasně poznáte, jaký člověk vedle vás stojí. Poznáte, jaký je, když mu ihned nedáte to, co potřebuje.

Technika # 4 – Vezměte ho na výlet s dětmi

Jak všichni víme, děti vyžadují obrovskou trpělivost. A není tedy nad lepší zkoušku, než toho druhého vzít s kupou dětí například do ZOO nebo na celodenní výlet. Dobře můžete vidět, jak se bude druhý chovat, když bude s trpělivostí u konce. Kromě toho, pokud si testujete budoucího partnera či partnerku, máte jasnou ukázku toho, jaký bude otec či matka.

Technika # 5 – Přestaňte na chvíli komunikovat

Nejen v oblasti vztahů, ale i v oblasti práce je komunikace mezi námi důležitá. Pokud si neumíme jako kolegové či podřízení s nadřízeným vyjasnit pozice, jak může naše spolupráce fungovat? Mnozí lidé jsou schopni komunikovat na začátku, po nějaké době se však uzavírají a začínají skrývat vnitřní motivy. Otestujte si tedy hned na začátku, zda a jak bude druhý v emocích komunikovat. Přestaňte na nějakou dobu otvírat zásadní otázky a nechte druhého, zda přijde sám anebo nechá „hnít“ problém v sobě.

Doporučuji si také přečíst:

Ochraňte si životní energii – I. díl

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss