Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Proč vlastně (ne)být ve vztahu?

napsala: Nikola Šmorancová

Už jste někdy slyšeli pojem „singles“? Že ne? Stylem single (sám, samotný) žije v dnešní době čím dál tím více lidí. Mladá generace se už nechce tolik přizpůsobovat. Dělají kariéru, chodí do fitness center, kupují si auta, byty, jezdí na dovolené a většinou nemají problém se zabezpečit, hodně času totiž tráví v práci, která je pro ně vším. Za peníze si přeci můžou koupit všechno. Hlavním znakem je ale to, že většinu času tráví sami nebo jen s přáteli po barech či kavárnách. Singles jsou dnes velmi lukrativní cílovou skupinou obchodníků, kteří se zaměřují právě na výrobky a hlavně služby vyhovující této skupině.

Proč tomu tak je?

Lidé žijící tímto stylem života si vlastně docela vystačí. Svůj čas si organizují sami, nikdo je „neomezuje“, nemusejí řešit, že partner chrápe či že partnerka je moc dlouho v koupelně. Jezdí s kamarády ven, aniž by museli vysvětlovat, kam jedou. Singles vlastně žijí docela pohodový život – jak se to ale vezme.

Proč jsou lidé raději sami?

  • Zažili jeden nebo i několik nepříjemných rozchodů
  • Mají rádi svůj klid (rodina jim to neumožňovala)
  • Nechtějí se vázat (jsou přeci pořád dost mladí a co by tomu řekli kamarádi?)
  • Rodiče mají tendenci jim hledat partnera, aby nezůstali „na ocet“
  • Nemají jistotu ve své vlastní sexuální orientaci
  • Ještě nepotkali toho pravého

Rozchod mě bolí, raději se nebudu vázat

Zažili jste nepříjemný rozchod, plný napětí, hádek a celkem pochopitelně se bojíte, že by se situace mohla opakovat. Nenechávejte se oklamávat svým mozkem! Naše hlava má tendenci bránit se, nechce připustit, že by se nepříjemné emoce mohly znova opakovat – vždyť to bylo tak nepříjemné. A vy si řeknete, respektive vaše hlava řekne: „Když zůstanu sám – jsem v bezpečí“. To sice jste, ale člověk je stvořen k tomu, aby byl s druhými lidmi. Samozřejmě to neznamená, že si hned po rozchodu někoho najdete. Jediné, co byste měli udělat, je pořádek v hlavě. Vzít si ponaučení z minula a zaměřit se hlavně na sebe a na svůj dobrý pocit. Věřte mi, že když se sebou budete sami spokojení, lidé (kvalitní lidé) se kolem vás budou objevovat daleko častěji.

Mám rád svůj klid – s partnerem bych se jedině otravoval

Toto nastavení mají většinou ti jedinci, kteří vyrůstali v neharmonickém prostředí. Vládla u nich nepohoda a dotyční si raději zalezli k sobě do pokoje, kde měli jediné útočiště, aniž by je někdo „otravoval“. Pochopitelně si to nesli i do dospělosti a než aby se s tím znova potýkali, raději zůstanou sami, protože jedině takhle budou mít svůj klid stále pod kontrolou. Otázkou zůstává, jak dlouho to bude trvat – věčně? Špatně nastavené myšlení od rodičů tyto lidi velmi omezuje, mnohdy mají problém si partnera najít, i když chtějí.
Nezapomínejte na jednu věc, jak kdysi řekl moudrý Aristoteles: „Člověk je tvor společenský“, tzn. nejsme stvořeni k tomu být sami. Je tomu tak od pradávna a někde dokonce existuje i bigamická společnost, která uznává mnohoženství a mnohomužství (pro vyznavače: bigamie je v ČR trestným činem J).

Nechci se vázat, času mám dost

A říkáte to opravdu ze svého přesvědčení nebo je to proto, že vaši přátelé takto žijí a vedou mládenecký život? V každém případě myslete za sebe a nenechte za sebe myslet někoho jiného, je to váš život, který si můžete naplánovat přesně tak, jak vy chcete.

„Kdy se chceš už konečně oženit?“

Často to někteří slýchávají od svých rodičů: „Máš už dost roků na to, abys založil rodinu“ nebo „Než budeš mít děti, tak umřu“ a další manipulativní metody některých rodičů toužících po vnoučatech. Nikoho nebaví tyto poznámky poslouchat, vždyť je to váš život a vy si ho uděláte podle sebe a ne podle vašich rodičů. Proto poděkujte rodičům za to, co všechno pro vás udělali, ale že teď je to už na vás. Opět platí pravidlo – rozhodujte se sami za sebe! Mít děti je sice pěkná věc, ale v nefunkčním vztahu opravdu smutná – odnesou to nejvíce ony. Proto si partnera vybírejte pečlivě. Ženy mají často strach, že po „třicítce“ neotěhotní a tak mají mnohdy děti, jak se říká, z rozumu. Bohužel mnoho těchto žen je nešťastných, často rozvedených, protože to nebyl ten vztah, jaký si představovaly. Vyplatí se počkat na toho pravého.

Nejsem si jistý svojí sexuální orientací

V tomto případě platí jen jediná věc: vyzkoušejte si více partnerů a sami uvidíte, zdali se přikloníte k opačnému či stejnému pohlaví. Ať to skončí jakkoliv, je to jen a jen vaše rozhodnutí, na které máte výsostné právo. Dnešní doba je více tolerantní a homosexualita či bisexualita není již pro mnoho lidí žádné tabu. Nebojte se o tom mluvit! Pokud zjistíte, že máte méně přátel než dříve, buďte rádi! Víte, jací přátelé jsou opravdoví – jsou to právě ti, kteří vás za každé situace podpoří a nenechají ve štychu.

Nepotkal jsem toho pravého/tu pravou

Formulujte si, co vlastně od partnera chcete, jaký by měl být a jaké vlastnosti by měl mít. Sepište si je všechny na papír a soustřeďte se právě na sepsané. Důvodem, proč stále nemáte toho „pravého“ může být i to, že vlastně nevíte, co od druhého očekáváte. Nejdůležitější věcí je ale poznat nejlépe sám sebe. Pokud se dostatečně znáte, víte, po čem toužíte. A tužby jsou hnacím motorem k úspěchu v každém směru vašeho zaměření. Soustřeďte se na cíl – rychleji ho dosáhnete.
V e-knize „Jak najít toho pravého“ se dozvíte, co je klíčem ke spokojenému a trvalému vztahu.

Kdo mi s tím pomůže?

Pokud vás tíží pocit, že tohle sami nezvládnete, obraťte se na zkušeného a odborně proškoleného kouče. Pomůže vám vyhledat vaše Emoční rovnice, které vás a vaše myšlení blokují. Negativní emoční rovnice jsou hlavní příčinou všech problémů, které ve svém životě prožíváte. Nenechte se ovlivňovat špatně nastavenou hlavou a začněte na sobě pracovat již teď!

Objednejte si:

„Emoční rovnice- Revoluční metoda pro změnu života (praktické CD)“

Přečtě si také:
„Pravá láska dává svobodu“

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss