Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Výchova dětí, strašák nebo hračka?

Lze vůbec vychovat lidského jedince tak, aby prožil šťastný život? A je vůbec možné být tím ideálním rodičem, který dá svému dítěti to nejlepší ze sebe? Mnozí posluchači se po shlédnutí našich přednášek o emočních rovnicích ptali, jak tedy vychovávat dítě a nezpůsobit mu nevratné újmy na jeho budoucím životě. Dnes se můžete podívat na základní oblasti, ve kterých páry často chybují.

1. Dávejte jim najevo pocit lásky

Díky starostem, nedostatku času a kolikrát nefunkčnímu partnerskému vztahu opomíjíme dávat dítěti najevo, jak jej máme rádi. Mnohdy si náš nezájem dětská hlava přeloží jako svoji chybu. Vyžaduje od nás stále větší pozornost, zlobí, prostě dělá vše proto, aby si jej někdo všiml. Mnohé děti z nedostatku lásky více stonají. Důvodem je zvýšená pozornost rodičů, kterou během nemoci dítěti věnují (proti normálu bez nemoci). Dětská hlava si prostě zapamatuje, že během nemoci dostává více lásky.

Tip # 1

Ukládejte děti ke spánku a při přání dobré noci jim řekněte, jak  jsou pro vás důležité a že je máte rádi.

2. Dávejte jim najevo pocit důležitosti

Mnozí z nás v dětství slyšeli, že Pepík od vedle je lepší než my. A nyní děláme to samé svým dětem. Nezajímají nás jejich nakreslené obrázky, vyprávění ze školy, odsekáváme jim pod návalem vlastních starostí. Zapomínáme, že tím dítěti snižujeme jeho vlastní důležitost. V dětském mozku se tak po opakovaném odmítnutí vytvářejí emoční vzorce typu: „Jsem zbytečný“ nebo „Má práce je zbytečná“.

Tip # 2

Udělejte zvláštní desky, do kterých si budete výtvory svých dětí schovávat. Vždy, když vám potomek něco vyrobí, pochvalte jej a uložte si dárek do desek, o kterých dítě ví. Vaše dítě tak bude vědět, že jeho práce, na kterou je pyšné, není zbytečná.

3. Dávejte jim najevo pocit přijetí

Náš mozek začíná komunikovat s vnějším světem již třetí měsíc po početí (plod již slyší zvuky a reaguje na ně). Vědecké průzkumy ukázaly, že pokud je dítě nechtěné a matka během těhotenství není spokojená, dítě má nižší porodní váhu, je také více nemocné. Pocit přijetí má tedy zásadní vliv ještě před porodem, o prvních letech života nemluvě. Znám muže, který natrhal své matce květiny a s dobrým úmyslem jí je donesl až do prádelny, kde prala. Místo přijetí ho čekala hora nadávek a absolutní odmítnutí. Přesto, že mu bylo pět let, dodnes si zážitek vybavuje. Dlouhodobý pocit nepřijetí jej změnil natrvalo.

Tip # 3

Vyhraďte si na děti pravidelně čas a travte ho podle jejich představ. Jezděte na výlety, hrajte karty, dejte si bobříka odvahy. Vyprávějte jim, jak jste se na jejich narození těšili. Nezapomeňte se s nimi také prát, objímat a hladit je.

Závěrem

Základním parametrem dobré výchovy dítěte stále zůstává správně zvolený životní partner. I když budete dodržovat výše zmíněná pravidla, dítě bude nevědomě vnímat rovnováhu ve vaší vlastní hlavě. A pokud nebudete spokojení, odrazí se to více či méně na jeho životě.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss