Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Adopce Afrika

napsal: Kolektiv

Adopce afrických dětí je projektem na pomoc dětem z chudých afrických zemí a má za cíl umožnit jim vzdělání. Rodiče těchto dětí si nemohou jejich vzdělaní dovolit a pokud se stanete adoptivním rodičem některého z těchto dětí, svojí finanční podporou mu umožníte to, co je v jiných zemích naprostou samozřejmostí.  Děti se mohou naučit číst, psát a počítat. Díky vzdělání se tak jejich životy mohou stát plnohodnotnými.

Podmínky adopce afrických dětí

Nejdůležitější a ve své podstatě jedinou podmínkou je váš zájem pomoci dětem v zemi zmítané chudobou a nemocí AIDS, aby se staly gramotnými. Částka pro jedno dítě v Keni činí 7.200,- Kč a je použita na školné, nákup školní uniformy a pomůcek. Peníze neputují přímo k dětem, ale organizaci působící v dané lokalitě, která zajistí vše potřebné, což by mělo garantovat i jejich využití pouze na účely vzdělávání „vašeho“ dítěte.

Jak dítě adoptovat

Z databáze si vyberete dítě, které byste chtěli svým příspěvkem podporovat. Můžete si vybrat věk, pohlaví i vzhled podle fotek. Láska na první pohled funguje, a v případě dětí dvojnásob. Pokud si dítě vyberete, je nutné ještě ověřit, zda o adopci již neprojevil zájem někdo jiný (a tudíž zda dítě již není adoptováno). Ale i v případě, že je tomu tak, najdete v databázi spoustu jiných dětí, které vaši pomoc potřebují a budou za ni vděčné.

Vyplníte žádost o adopci vybraného dítka a zaplatíte určenou splátku, čímž se stáváte „rodičem“, i když jen na dálku.

Smlouva – po zaplacení příslušné částky získáte smlouvu a informace spolu s fotografií adoptovaného dítěte.

Adoptivním rodičem se můžete stát na vámi zvolenou dobu, ale minimální doba, po kterou byste měli dítě podporovat, je jeden rok.

Kontakt s dítětem

Adoptivní rodiče, stejně jako většina rodičů na světě, touží dát dítěti to nejlepší, a vzdělání mezi to nejlepší patří. A přestože jste vzdáleni od svého nového afrického člena rodiny statisíce kilometrů, můžete se z jeho úspěchů radovat i na dálku. Organizace zajišťuje také písemnou komunikaci mezi vámi a vaším dítětem. Proto mu můžete napsat o sobě, ale zároveň se dozvíte i něco o něm: Jak se mu daří ve škole, jaká je jeho rodina a jiné zajímavosti, které váš život jistě obohatí.

Upozornění na závěr

Ne všechna sdružení, zabývající se adopcí na dálku, jsou seriózní. Důležité proto je, při vybírání  organizace zprostředkující adopci na dálku, ověřit si jejich reference, aby vaše peníze putovaly tam, kde opravdu pomáhají.

Přečtěte si také:
Pěstounská péče
Přídavky na děti

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss