Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Pozor na novodobé otroctví

Kdo z nás by chtěl být otrokem? Nikdo, a přece jsou lidské dějiny plné otroků, kteří ve svém životě neměli na vybranou. Museli dělat, co se jim nechtělo, a respektovat vůli svých pánů. Proč se ale do těchto nepříjemných pozic dostávali? Prostě neměli na vybranou, doba to tak chtěla, a když si panstvo zamanulo, obchod s otroky jenom kvetl.

Lidstvo se postupně vyvinulo na vyšší stupeň mezilidského soužití a dnes již žádné otroky kolem sebe nevidíme. Všichni jsme si rovni, máme stejná práva a povinnosti. Dnešní doba mi však naznačuje, že se chystá největší otroctví všech dob.

Jak vlastně vypadá otrok? Nic mu nepatří, nemá na nic právo, musí plně poslouchat svého pána. Je sice člověkem, ale nežije jako člověk. Dnešní doba začíná vykazovat první znaky novodobého otroctví. Lidé se stávají otroky svých nemocí, choutek svého těla, své nálady, svého partnera, svého zaměstnavatele, svého okolí  a svých peněz.

Dejte si proto pozor na nově vznikající otrokáře, kteří svým působením začínají ovlivňovat celý svět.

Jednoho z nich vám dnes proti jeho vůli představím. Jeho jméno je pan Půjčka. Tento pán chytře a promyšleně lapá své budoucí oběti zcela nenápadně. Chodí a nabízí peníze zadarmo – za dlužní úpis. Nabádá všechny k lehkému životnímu stylu s půjčkou. Půjčuje na cokoliv a jako hodný pán nepožaduje žádné záruky. Stačí pouze dva doklady a máte peněz, kolik potřebujete. Na každém místě rozvěšuje plakáty a i velké plochy označuje svým milosrdným jménem. Jeho heslem je „půjčím každému“.

Ať už se nacházíte kdekoliv, všude postávají jeho dobře oblečení agenti a nabízejí „peníze zadarmo“. Vezmi si, užij si, nakup právě teď, na co bys čekal? Žiješ jenom jednou, nyní je ta pravá doba. Jeho taktika načasování je dokonalá.

V době, kdy narůstají deprese a nejasnost životního stylu, přichází tento pán s jasnou pomocí. Nakup si, co chceš, a uleví se ti. Okoukal tento způsob od pana Nikotina. Ten podobným způsobem loví své oběti již několik desetiletí u trafik s cigaretami. Polapení jen stěží později utíkají z jeho sítí do světa zdravých. Ostatní pak umírají po milionech. Panu Nikotinovi je to však jedno a státu, kde žije, jsou jeho smrtonosné praktiky ukradené. Každý totiž dostává své. Pan Nikotin tučný zisk a stát DPH a spotřební daně v miliardách.

A tak se miliony lidí, v pevné víře v dobrosrdečnost pana Půjčky, zavazují ke splátkám na několik desítek let, aby měli lepší bydlení, lepší auto, novou televizi, exotičtější dovolenou, lepší studia atd. Půjčují si a neřeší, jaké následky jim dnešní kroky mohou přinést později. Netrápí se tím, že jednoho dne se mohou dostat do situace, kdy na splátky nebudou mít, že může přijít nepředvídaná nemoc či událost, nebo přijdou o práci.

Nikdo neumí v budoucnosti číst a jakékoliv zadlužování s sebou přináší pouze rizika. Cena peněz je v současnosti nízká, a díky tomu jsou i úroky nízké. To se ale může velmi rychle změnit. Byly doby, kdy úroky činily až 15% místo dnešních 4%. Pokud by taková doba přišla, 70% zadlužených lidí nebude mít na splácení.

Novodobý otrokář se ale s nikým nemazlí a tuto dobu s nadšením očekává. Když láká do otroctví, směje se. Později však všechny své poddané bude tvrdě vykořisťovat a tlačit, aby poslouchali ne sebe, ale jeho.

Při náhlém růstu cen ropy, energií a potravin zcela zákonitě porostou i ostatní závislé ceny. Lidé v nových bytech a domech, s novými auty a vzděláním budou muset pro udržení svého standardu platit více, a k tomu se jako na potvoru ještě zvedne i úroková míra. Najednou jim začnou chybět peníze. Nejprve seškrtají domácí rozpočet a budou nakupovat méně. Musejí přeci mít na splátky. Kdyby totiž přestali platit, banka jim sebere střechu nad hlavou a prodá ji v dražbě. No to v žádném případě! Naše rodina přece musí být v bezpečí. Splátky včetně vyšších úroků musíme vždy nějak splatit. Zavázali jsme se na dvacet let, tak to nějak musíme vydržet.

A naše milá rodina začíná více šetřit. Hledají nové pracovní příležitosti, musí začít pracovat přesčas a jsou ochotni přijmout i druhou práci. Není na vybranou. Musíme makat. Přijít o bydlení, auto, televizi – to v žádném případě. A najednou se rodina ocitá pod tlakem nedostatku peněz. Musí dělat i to, co se jim nechce, aby dostáli svým závazkům. V podstatě mají nalinkovaný svůj život na hodně let dopředu. Práce, splátky, práce, splátky, práce a opět splátky. Makají jako o závod a po splacení pohledávek jim nezbude nic. Nic jim totiž nepatří. Auto je na leasing, televize na splátky a bydlení na hypotéku. Máme sice všechno, ale nic není naše. Stejně tak tomu bylo v době otroků, také jim nic nepatřilo.

Historie se opět opakuje, pouze s jinou tváří. Neuvidíme želízka na nohou, ale zoufalé lidi všech věkových kategorií, jak upracovaní dávají příkaz k zaplacení svých splátek, aniž by vytvářeli cokoliv pro sebe. Pracují pouze pro zisk a blaho pana Půjčky.

Dávejte si proto pozor, jak a za co své peníze utrácíte. Zda vás vaše touhy neženou do pasti dluhů. Zda dlužní úpis není příliš vysoká cena za uspokojení vašich tužeb. Radím vám, naučte se hospodařit s penězi, poznejte jejich sílu a zákonitosti, kterými se řídí. Naučte se vytvářet hojnost místo dluhů. Zaveďte si svůj vlastní rozpočet, čímž získáte kontrolu nad svými penězi.

Chcete-li se dovědět více o zákonitostech peněz, přijďte na náš seminář „Jak rozvinout smysl pro bohatství“  

Objednejte si nové CD Aleše Kaliny „7 kroků k získání bohatství“

Přečtěte si také:
Jste finančně nemocní?
Kam se podělo mých 10.000.000?

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss