Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Starší žena – mladší muž

napsala: Nikola Šmorancová

Před několika málo lety ještě nevídaná záležitost, dnes možná i módní trend doby. Je možné, aby měl vztah starší ženy a mladšího muže šanci? Dle nejnovějších průzkumů vědců je partnerství, kde je větší věkový rozdíl, méně úspěšné než to, kde jsou partneři maximálně 3 roky od sebe. Dá se vůbec na tyto průzkumy spoléhat?

Opravdu to není vždy pravidlem a existují i takové páry, kde je dokonce věkový rozdíl více jak 15 let a partnerství je naprosto spokojené. Dnešní ženy ve zralém věku jsou pro mladé muže stále více přitažlivé, více o sebe pečují, jsou rozumnější a většinou se o sebe již umí postarat samy – vydělávají stále více peněz, bydlí ve svém bytě, mají často i své auto…. Jsou zkrátka samostatné a to může být pro mladé muže velmi lákavá příležitost. Přijímají emancipaci ženy zkrátka lépe než starší generace, které mnohdy zastávají názor, že žena má stát u plotny a starat se o děti. Zájem mladších mužů roste i díky sexuální stránce. Starší ženy jsou pro mladé muže zajímavé také v otázce sexuální, jsou zdrojem zkušeností a nebojí se experimentovat.

Více možností pro ženy

Ženy mají stále více možností, jak vypadat atraktivně a žádaně téměř v každém věku a stále hojněji těchto možností využívají. Patří sem především plastické operace, liposukce, lifting, dále fitness centra nebo také zdravé stravování. Díky všem různým alternativám a vymoženostem vypadají ženy i v pokročilejším věku stále lépe.

Stejně tak se tento typ žen nechce upínat na starší muže, kteří už nejsou tak přitažliví a aktivní jako za mlada, ale vyhledávají více dobrodružství, protože se duševně necítí „starší“, chtějí stále žít naplno. Krásným důkazem jsou i dnešní seriály: Sex ve městě, Džungle rtěnek – právě zmíněné seriály naznačují, že i ženy po čtyřicítce jsou stále krásné, přitažlivé a žádané. Navíc, většina žen v letech již nějaký ten vážnější vztah zažila – často jsou rozvedené a již je nebaví se uvazovat na další vztah, který dopadne „zase“ stejně (což je samozřejmě otázkou nastavení mozku ve vztahové oblasti).

Proč má šanci vztah v každém věku?

Důležitým prvkem je vždy kompatibilita partnerů – bez ohledu na věk.

  1. Stojíte si za to?
  2. Klape vám sexuální barometr?
  3. Máte společné zájmy?
  4. Umíte se spolu dohodnout za každé situace?

Pokud na otázky výše odpovíte ano, nemá velký smysl se o vztah obávat. Hlavní jsou především první dva body, které bývají pro vztah prakticky nejdůležitější a určují i jeho další průběh. Tedy, pokud je pár (nezávisle na věku) kompatibilní – v energetickém a emočním souladu, má také vztah dobré vyhlídky do budoucna. Vztah určuje vždy právě tato kompatibilita. Dalším důvodem, proč může vztah starší ženy a mladšího muže fungovat, je i vzájemné porozumění. Mladší muž se starší ženou doroste. Starší žena je většinou náročnější jak na komunikaci, tak i vystupování, což v těchto typech partnerství většinou muži splňují. Ženy jsou více rozvážné a nehrnou se do vztahu hned. I mladší muž tedy musí splňovat jisté parametry, které vyhovují zralé ženě.

Kdy je vztah starší ženy a mladšího muže v ohrožení?

Vážnějším problémem bývá fakt, že mladší muž může chtít dříve či později založit svoji rodinu a s ní spojené děti, které mu starší žena již nemůže nebo ani nechce dát, protože má třeba svoje vlastní. V tomto ohledu vztah mnohdy samozřejmě zaskřípe a mladší muž se vydá jiným směrem. Ženy ve vztahu s mladšími muži trpí také obavami, že si partner časem najde stejně někoho mladšího a atraktivnějšího. Mají strach se příliš upnout nebo se zamilovat, aby svého rozhodnutí jednou nelitovaly. Tento strach vzniká z již vytvořených negativních emočních vzorců typu „Mohu být ve vztahu vyměněna“. „Pro partnera přestanu být atraktivní“ nebo „Na mladšího partnera nemám“. Víme však, že i s těmito vzorci se dá velmi dobře pracovat (viz Emoční rovnice).

Závěrem

Pokud k někomu cítíte upřímnou lásku a přátelství a druhý to pociťuje stejně, nenechte se vykolejit všeobecnými zastaralými dogmaty a jděte si za svým cílem. Naučit se naslouchat své vlastní intuici a občas vybočit ze stáda není nikdy na škodu.

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss