Po konzultacích řekli

„Lenko, pro mě jste člověk, který mi umožnil se v 37letech znovu narodit, začít žít nový pro mě mnohem lepší život“

„Děkujeme za přednášku Generální úklid života, jste pro nás inspirativní element a budeme z přednášky čerpat ještě hodně dlouho!“

Více …

Sexuální barometr měří dobře

napsal: Aleš Kalina

Důležitost

Když jsem formuloval metodu sexuálního barometru, ani jsem netušil, jak velký vliv má sex na rozpoznávání dobrého partnera i kvality vztahu. Úloha sexu, ač jde stále o tentýž akt, byla v historii lidstva různě vykládána a oklešťována, což nás svými následky ovlivňuje dodnes. I když se zdá, že všichni mají volnost a mohou si v oblasti sexuality dělat, co se jim zachce, velká většina z nás nedosahuje maxima svých sexuálních možností. Ať jsme byli vychování jakkoliv, nemůžeme popřít vliv sexuality jak na své zdraví, tak i na kvalitu vztahu samotného.

Pomoc ve výběru

Sexuální barometr využívá všech funkcí mozku (vědomých smyslových i nevědomých paměťových), aby nám ukázal, jak je daný sexuální prožitek vysoko na stupnici 0 až 10. Mozek vždy vyhodnocuje přijímaná data a z nich kalkuluje další prožitky, názory a myšlenky. Proto se dá sexuální barometr využít jako tester pro nového partnera i pro hodnocení kvality současného vztahu.

Ukazatel vztahu

Poněvadž mozek zapojuje při sexuálním zážitku všechny své funkce, můžeme jeho výstupy využít jako jedno z měřítek vhodnosti partnera a perspektivy dobrého vztahu. Ukazuje-li barometr nad 7.5, můžeme o vztahu hovořit jako o schopném existence. Barometru by měli využívat jak nové vztahy, tak vztahy již existující, kde klesající sexuální barometr je vždy důkazem rostoucího nezájmu, chladnutí lásky, či nevyříkaných problémů, a způsobuje rostoucí touhu po pornu, či jiných partnerech.

Lidem se nedaří

Zpověď 13000 lidí z 27 států světa (Global Better Sex Survey) ukázala, že v západní Evropě je se svým sexuálním životem spokojeno pouze 38%. Na nespokojenost samozřejmě mají vliv i civilizační choroby, přepracovanost, ale podle mého názoru má největší podíl na nízkém sexuálním barometru špatná volba partnera, špatně položený základ vztahu a z něj vyvěrající neshody, hádky a postupné odcizování. Nikdo nás totiž neučil, jak si vybrat partnera a jak si dobrý vztah dlouhodobě udržet. Místo toho nám častokrát naši vlastní rodiče byli špatným příkladem vztahu, komunikace a náklonnosti.

Jak zlepšit svůj sexuální barometr?

Vynechám zde školení v různých sexuálních praktikách, tyto informace je možné získat jinde. Raději uvedu zásadní fakta z hlediska psychiky osobnosti.

Udělejte si test kompatibility vztahu

Zjistěte, zda vám váš partner stále stojí za to

Vypište si témata, která leží zakopaná pod postelí, a zapracujte na nich.

Udělejte si technickou vztahu

Založte si Domácí ústavu a 3x a dost

 

PDF verze (klikni pravým a ulož jako)

Doporučujeme: Škola pro ženy.cz LenkaCerna.cz |

Copyright © 2015  MindCorp s.r.o. | O společnosti | Ochrana osobních údajů | Volná místa |

rss